Powstały nowe bunkry na Starym Mieście

  • 28.12.2016, 08:30
  • (A)
Powstały nowe bunkry na Starym Mieście

Podziel się:

Oceń:

Kończą się prace na Starym Mieście, związane z budową infrastruktury podziemnej i naziemnej. Ale czujne oczy mieszkańców już wypatrzyły pewien estetyczny zgrzyt.

Chodzi o nowe śmietniki, które dumnie wyrosły w sąsiedztwie bloków na Starym Mieście. Wiaty są doskonale wyeksponowane, widoczne z okien mieszkań obecnej zabudowy, będą je również podziwiać użytkownicy przyszłych kamienic, które będą budowane w sąsiedztwie.

Jak zauważają nasi Czytelnicy, w strefie prestiżu, a przecież za taką może uchodzić szeroko pojęte sąsiedztwo zamku, który odwiedzają setki tysięcy turystów, można pokusić się na lepszą lokalizację śmietników.

Poruszyliśmy ten temat podczas spotkania z włodarzem. Jak przyznał Marek Charzewski, burmistrz Malborka, to zawsze wielki problem, jak połączyć estetykę z codziennym potrzebami. A rozwiązania, które stosuje np. Gdańsk, czyli podziemne zbiorniki, są dla nas, póki co, zbyt drogie.

- Ale to rozwiązanie tymczasowe – zapewnia Jan Tadeusz Wilk, wiceburmistrz Malborka.

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że sadzenie drzew o tej porze roku nie jest niczym nadzwyczajnym, co mieli potwierdzić fachowcy.

- Wiem już jednak, o co mogę być pytany w kwietniu – przyznał Marek Charzewski.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe