Wdarli się do mieszkania i zranili 48-latka

  • 28.12.2016, 09:17
  • (SZ)
Wdarli się do mieszkania i zranili 48-latka

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy wdarli się do mieszkania 48 letniego mieszkańca Malborka. Jeden ze sprawców zranił 48-latka w rękę. Śledczy współpracujący z Prokuraturą Rejonową w Malborku przedstawili podejrzanym zarzuty naruszenia miru domowego. 19-latek usłyszał dodatkowo zarzuty za uszkodzenie ciała i groźby karalne. Teraz grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak relacjonuje malborska policja, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od 48-letniego mężczyzny, że do jego mieszkania wtargnęło dwóch młodych mężczyzn.

- Jeden z nich zaatakował poszkodowanego i zranił go ostrym narzędziem w rękę, wychodząc zagroził, że wróci ponownie. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, udzielili pomocy 48-latkowi, oraz sporządzili oględziny i dokumentację fotograficzną. Sprawą zajęli się kryminalni i jeszcze tego samego dnia zatrzymali napastników w wieku 18 i 19 lat, którzy odpowiadali podanym rysopisom – czytamy w policyjnym komunikacie. - Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że sprawcy już wcześniej dopuszczali się podobnych przestępstw z użyciem siły. Malborscy śledczy współpracując z prokuraturą w Malborku przedstawili młodym mężczyznom zarzuty naruszenia miru domowego. 19-latek usłyszał dodatkowo zarzuty za uszkodzenie ciała i groźby karalne. Teraz grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Za wcześniej popełnione przestępstwa nastolatkowie zostali przewiezieni do Zakładu Karnego w Malborku celem odbycia zasądzonej kary.

(SZ)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe