Nietrzeźwy 20-latek uderzył w latarnię

  • 04.01.2017, 08:15
  • redakcja
Nietrzeźwy 20-latek uderzył w latarnię

Podziel się:

Oceń:

W przedostatni dzień starego roku nad ranem dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Wojska Polskiego. Na miejscu okazało się, że kierujący audi uderzył w słup oświetleniowy. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu brało udział dwóch młodych mężczyzn, będących pod wpływem alkoholu.

30 grudnia ok. godz. 4.10 dyżurny malborskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na Piaskach. Na miejsce natychmiast skierował patrol policji oraz strażaków. Mundurowi ustalili wstępny przebieg zdarzeń.

 
 

Wynika z niego, że kierujący samochodem osobowy marki Audi, stracił nad autem panowanie, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w słup latarni. Słup oświetleniowy przewrócił się na nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy marki Daf. Nikomu, na szczęście, nic się nie stało, jednak biorący udział w zdarzeniu dwaj młodzi mężczyźni nie przyznawali się do tego, który z nich kierował audi – relacjonują stróże prawa.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, a uczestników zdarzenia przebadali na zawartość alkoholu. Okazało się, że 20-letni mieszkańcy powiatu malborskiego są pijani. Funkcjonariusze zatrzymali młodych mężczyzn podejrzewanych o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Jeszcze tego samego dnia śledczy przesłuchali 20-latków. W trakcie przesłuchania jeden z nich przyznał się do kierowania. W momencie kolizji miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. W związku z tym usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Za to przestępstwo grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe