Piesza potrącona na „pasach”

  • 06.01.2017, 20:37
  • fox
Piesza potrącona na „pasach” KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Kierujący oplem zafirą potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych w Korzeniewie (gm. Kwidzyn). Poszkodowana 46-latka doznała wstrząśnienia mózgu. Policjanci apelują natomiast do kierowców o rozsądek na drogach i zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj (środa, 4 stycznia) około godziny 7 rano. Wówczas to dyżurny  Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku na ulicy Kwidzyńskiej w Korzeniewie (gm. Kwidzyn). Po przyjeździe na miejsce policjanci wstępnie ustalili przebieg wypadku.

-Kierujący oplem zafirą prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i potrącił 46-latkę, która  przechodziła przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze ustalili, że 45-letni kierowca auta, jak i poszkodowana, byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia piesza doznała jednak wstrząśnienia mózgu – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Mundurowi ustalają obecnie dokładne okoliczności tego zdarzenia. Apelują również do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze.

-Apel kierowany jest również w stronę pieszych, aby byli rozsądni i zwracali uwagę na to co dzieje się na drodze. Nie należy wchodzić na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd i nie przebiegać przez jezdnię. Pamiętajmy, że droga hamowania samochodu wynosi kilkadziesiąt metrów. Pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy – podkreślają policjanci.

fox

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe