Groźny wypadek pod Kwidzynem

  • 10.01.2017, 15:37
  • redakcja
Groźny wypadek pod Kwidzynem KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Mareza-Korzeniewo. Kierowane przez 29-latkę audi uderzyło w drzewo. Ciężko ranna została kierująca oraz jej 51-letnia pasażerka. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

Wczoraj około godz. 12.45 kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni, że na trasie Mareza-Korzeniewo doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, 29-letnia kwidzynianka jadąca audi w stronę Korzeniewa, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi na pas ruchu przeciwnego i uderzyła w przydrożne drzewo.

Zakleszczoną w samochodzie kierującą i jej pasażerkę uwolnili strażacy. 51-letnia pasażerka samochodu z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. Natomiast 29-latkę w ciężkim stanie z miejsca wypadku zabrał helikopter medyczny.

Policjanci wstępnie jako przyczynę wypadku wskazują niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny zdarzenia pozwoli ustalić policyjne postępowanie.

Policjanci z Kwidzyna po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które powodują m.in. śliską nawierzchnię i trudne warunki drogowe. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

KWP Gdańsk

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe