Śliska nawierzchnia, stracenie panowania nad autem i auto w rowie

  • 13.01.2017, 15:09
  • redakcja
Śliska nawierzchnia, stracenie panowania nad autem i auto w rowie KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci sztumskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w wczoraj rano w Prakwicach. Kierowca Fiata stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Zmieniające się często warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Nocne przymrozki, które następują po odwilży w ciągu dnia oraz dodatkowe opady śniegu, bądź śniegu z deszczem powodują bardzo śliską nawierzchnię jezdni i wydłużają drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Wczoraj rano sztumscy stróże prawa otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Prakwicach. Jak ustalili wstępnie policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący Fiatem mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i wjechał do rowu. W wyniku zderzenia 31-letni kierowca, trafił do szpitala. Na szczęście mieszkaniec powiatu nie doznał żadnych obrażeń.

Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

KWP Gdańsk
 
_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe