Ukradli telefon na placu zabaw

  • 26.01.2017, 09:30
  • (RB)
Ukradli telefon na placu zabaw

Podziel się:

Oceń:

Dwaj mężczyźni ukradli telefon komórkowy 13-latkowi. Złodzieje już po kilkudziesięciu minutach znaleźli się w rękach mundurowych. Za popełnione przesępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 stycznia, około godz. 15.30, na ul. Hallera w Kwidzynie. Do nastolatka bawiącego się na miejscowym placu zabaw, podeszło dwóch młodych mężczyzn i pod pretekstem wykonania pilnego połączenia poprosili chłopca o telefon komórkowy. Gdy nastolatek użyczył im aparat, złodzieje uciekli z nim w kierunku ulicy Bema.

-Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast udali się w ślad za sprawcami kradzieży. Kilkadziesiąt minut później, na ul. Kopernika, policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi jednego ze sprawców. Drugiego z 18-latków mundurowi zatrzymali w domu. Skradziona „komórka” warta 800 złotych również została odzyskana. Sprawcy kradzieży trafili natomiast do policyjnego aresztu. Obaj młodzi mieszkańcy Kwidzyna usłyszą teraz zarzuty. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież mienia grozi im kara do 5 lat pozbawiania wolności – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

(RB)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe