Prowadził auto mając prawie 3 promile

  • 27.01.2017, 10:30
  • (fox) / kwidzyn1.pl
Prowadził auto mając prawie 3 promile

Podziel się:

Oceń:

Prabuccy policjanci zatrzymali 35-latka prowadzącego auto po pijanemu. Mieszkaniec Prabut miał w swym organizmie aż 2,9 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna prowadził także auto wbrew obowiązującego zakazu sądowego. Zatrzymanemu grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę, 25 stycznia, około godziny 10.30, w Gontach (gm. Prabuty), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda galaxy. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że mieszkaniec Prabut był kompletnie pijany. Alkotekst wykazał bowiem 2,9 promila alkoholu w organizmie.

-Stróże prawa udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie. – Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 35-latek posiada na swoim koncie podobne przestępstwa, a także ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do grudnia 2019 roku.

Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie zakazu sądowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

-Pomimo wielu działań podejmowanych przez policjantów problem nietrzeźwych na naszych drogach istnieje. Dotyczy nie tylko kierujących samochodami, ale także rowerzystów i pieszych. Pamiętajmy, że każdy pijany uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych. Policjanci apelują do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Nie powinniśmy pozostawać też obojętni,  gdy widzimy osobę po alkoholu wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne, należy niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii – dodaje mł. asp. B. Schab.

(fox) / kwidzyn1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe