Ruszyło głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego

  • 31.01.2017, 07:30
  • (fox)
Ruszyło głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego Mirosław Wiśniewski

Podziel się:

Oceń:

Od 30 stycznia można głosować na projekty zgłoszone w ramach II Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Sito kwalifikacji przeszło tym razem 15 projektów, a poprzeć można maksymalnie trzy z nich. Głosować można do 10 lutego.

Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Kwidzyna, którzy w dniu rozpoczęcia głosowania ukończyli 16 lat. Uprawnieni do głosowania otrzymują jedna kartę, na której wybierają maksymalnie trzy projekty, poprzez wpisanie numeru projektu do wyznaczonych kratek. Oddanie większej liczby kart do głosowania, wskazanie więcej niż trzech projektów lub też oddanie czystej karty czyni natomiast głos nieważnym.

Urny do głosowania znalazły się w pięciu miejscach Kwidzyna: w Urzędzie Miasta, Kwidzyńskim Centrum Kultury, Pływalni na ul. Wiejskiej, Niepublicznym Przedszkolu „Promyk” oraz Bibliotece Miejsko-Powiatowej. Osoby niepełnosprawne oraz w wieku powyżej 75 roku życia będą mogły skorzystać z tzw. urny mobilnej. Po zgłoszeniu pod nr tel. 55 646 47 77 urzędnik przyjedzie z urną wyborczą do osoby, która samodzielnie nie może dotrzeć do wyznaczonych punktów. Głosowanie trwać będzie do 10 lutego.

więcej na stronie kwidzyn1.pl

(fox)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe