Mediateka to nie tylko książki

  • 02.02.2017, 08:01
  • (opr. red.)
Mediateka to nie tylko książki

Podziel się:

Oceń:

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla swoich czytelników i mieszkańców Malborka i powiatu wiele ciekawych atrakcji

W styczniu miały miejsce Familijne warsztaty gier planszowych. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość poznania 25 nowych gier zakupionych niedawno do Mediateki. Odbyły się również zajęcia filcowania pt. „Tajemnice filcu”, na których dzieci poznały współczesne metody pracy z tym ciekawym materiałem.

 

Czytelników odwiedził też pisarz Dariusz Rekosz, z którym studiowaliśmy techniki prostego i skutecznego szyfrowania wiadomości na warsztatach pt. ”Szyfry i kody” - relacjonuje Joanna Kloc z Mediateki na Starym Mieście. Natomiast aktorzy Teatru Bez Reszty wprowadzili najmłodszych czytelników w świat baśni i kreatywnych zabaw z Pingwinem Pucybąblem. A na warsztatach zdobienia techniką decoupage dzieci nauczyły się ozdabiać techniką serwetkową przedmioty szklane i drewniane.
Na zakończenie ferii miały miejsce zajęcia pt. „Zabawy kreatywne dla najmłodszych”, gdzie dzieci zamieniały się w piratów, rozwiązywały różne ciekawe zagadki i wzięły udział w poszukiwaniach słodkiego skarbu.
W tym sezonie z naszej oferty feryjnej skorzystało 175 osób. Uczestnikom zajęć dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę i już teraz gorąco zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zajęciach – podsumowuje Joanna Kloc.

(opr. red.)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe