Uczeń sienkiewiczówki w finale okręgowym

  • 02.02.2017, 08:40
  • (A)
Uczeń sienkiewiczówki w finale okręgowym

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiwiecza, Michał Jakubowicz, uczeń tej szkoły, awansował do finału etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego.

- Każdy, kto kiedykolwiek pisał etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego wie, jak wyśrubowany jest jej poziom. Nawet najtęższe mózgi przepadają na etapie szkolnym, nie osiągając pułapu 50 proc. Tym bardziej należy docenić dotychczasowy wynik Michała Jakubowicza, który jako pierwszy uczeń naszego powiatu od niepamiętnych czasów zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego – podkreśla Monika Pozorska z I LO w Malborku.

 
 

Etap okręgowy obejmuje szkoły ponadgimnazjalne z trzech województw Polski północnej: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 
- Uczeń naszej szkoły przebrnął już także przez pierwszą część okręgowego etapu olimpiady, czyli test pisemny. Michał Jakubowicz znalazł się teraz w gronie 44 uczestników oczekujących na część ustną tych zawodów językowych.

W poniedziałek uczeń z Malborka weźmie udział w ostatnim etapie konkursu przed finałem ogólnopolskim. 
Nauczycielem uczącym Michała w I LO jest Lesław Wądołowski, zaś opiekę merytoryczną w trakcie przygotowań do etapu okręgowego sprawuje Dariusz Jasiński. 

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe