Kopał i bił pięściami po głowie leżącą na ziemi starszą osobę - ofiarę uratował policjant ruchu drogowego

  • 03.02.2017, 14:21 (aktualizacja 03.02.2017, 14:25)
  • KWP Gdańsk
Kopał i bił pięściami po głowie leżącą na ziemi starszą osobę - ofiarę… KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjant wydziału ruchu drogowego lęborskiej komendy zatrzymał 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie rozboju. Funkcjonariusz jadąc radiowozem zauważył mężczyznę, który kopał i bił pięściami po głowie leżącą na ziemi starszą osobę. Policjant zareagował błyskawicznie zapobiegając kolejnym ciosom i zatrzymując po pościgu sprawcę.

Wczoraj około godziny 14:00 sierż. szt. Andrzej Wałęga z wydziału ruchu drogowego lęborskiej komendy przejeżdżając ulicą 10 Marca w Lęborku zauważył mężczyznę, który kopał i bił pięściami po głowie leżącą na ziemi starszą osobę. Funkcjonariusz natychmiast skierował się w to miejsce. Na widok radiowozu sprawca zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim w pościg, zatrzymując go po chwili nieopodal miejsca zdarzenia. Jak się okazało, zatrzymany to 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Kiedy policjant obezwładnił sprawcę i wezwał kolejny patrol policji by doprowadzić zatrzymanego do komendy, pospieszył z pomocą pokrzywdzonemu. 69-letni mężczyzna, którego zaatakował 42-latek odniósł obrażenia głowy i przewieziony został do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pobliżu apteki na ulicy 10 Marca do 69-latka podbiegł mężczyzna, który zażądał od niego pieniędzy. Gdy usłyszał odpowiedź odmowną, zaczął go kopać i bić pięściami po głowie. Gdy mężczyzna się przewrócił, sprawca nie przestawał zadawać mu ciosów, usiłując jednocześnie odebrać mu saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. Dzięki czujności policjanta i jego błyskawicznej reakcji został zatrzymany.

Zatrzymany 42-latek został przewieziony do komendy policji, gdzie funkcjonariusze poddali go badaniu alkotestem. Wynik badania wykazał, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe