Roztargniony wandal: przez pomyłkę wybił szyby nie w tym aucie

  • 06.02.2017, 13:45
  • KWP Gdańsk
Roztargniony wandal: przez pomyłkę wybił szyby nie w tym aucie KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi z Łeby za umyślne zniszczenie szyb w vw passacie. Mężczyzna, jak twierdzi, pomylił się wybijając szyby nie w tym aucie, w którym zamierzał. Sprawca został ujęty przez właściciela samochodu, który powiadomił policję. 33-latek, który spowodował straty w wysokości ponad 500 zł usłyszał już zarzuty przestępstwa zniszczenia mienia.

W piątek po godzinie 13:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku sprawcy wybicia szyb w samochodzie, do jakiego doszło w Lęborku w pobliżu dworca PKP. Skierowani niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci ustalili jego przebieg i zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że właściciel vw passata, słysząc dobiegające z miejsca parkingowego odgłosy tłuczonego szkła zauważył mężczyznę, który stał przy jego aucie i głośno krzyczał. Przy samochodzie znajdowały się odłamki rozbitych szyb. Gdy podszedł do tego mężczyzny twierdząc, że jest właścicielem passata, ten zdziwiony tym faktem zaczął go przepraszać. Mówił, że przez pomyłkę wybił dwie boczne szyby nie w tym aucie, w którym zamierzał. Potem poczekał z pokrzywdzonym na przyjazd policji.

Policjanci przedstawili 33-latkowi zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe