Czy goście znów licznie odwiedzą Malbork?

  • 08.02.2017, 11:00
  • (BG)
Czy goście znów licznie odwiedzą Malbork? Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

W Centrum Informacji Turystycznej odbyło się spotkanie burmistrza Marka Charzewskiego z przedsiębiorcami z branży turystyczną. Podczas spotkania został podsumowany ubiegły rok i przedstawione plany do realizacji na nadchodzący sezon turystyczny.

Zdaniem malborskiego włodarza, ubiegły rok był bardzo udany dla branży turystycznej w całej Polsce.

 
 

- Do Malborka przyjechało bardzo dużo turystów. Muzeum Zamkowe sprzedało rekordową liczbę biletów, ponad 607 tysięcy – mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Jeżeli chodzi o działania prowadzone z okazji 730-lecia nadania praw miejskich miastu Malbork, to były to głównie działania promocyjne. Wszystkie imprezy miejskie odbywały się pod hasłem jubileuszu 730-lecia. Promowaliśmy Malbork w Parlamencie Europejskim dzięki pomocy europosła Jarosława Wałęsy we współpracy z Muzeum Zamkowym. Myślę, że te działania przyczyniły się między innymi do tego, że taka rekordowa ilość turystów odwiedziła nasze miasto.

Jak zdaniem władz miasta będzie w ciągu najbliższych miesięcy? I tu słychać optymizm.

- Podejrzewam, że liczba turystów w roku 2017 nie spadnie i może się on okazać również rekordowy – mówi burmistrz Charzewski. - Myślę, że branża turystyczna w Malborku jest gotowa do nowego sezonu. Powstają też nowe podmioty turystyczne, mam tu na myśli hotele czy dodatkowe atrakcje.

Goście to również radość dla Muzeum Zamkowego.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłego roku, bo liczba 607 tys. turystów w muzeum to absolutny rekord. Jeszcze nigdy tylu turystów nas nie odwiedziło. Gościliśmy ponad 142 tys. osób z zagranicy. Przede wszystkim byli to Niemcy- 59 tys., Rosjanie- 12 tys., Hiszpanie- 10 tys., Litwini- 9 tys., Francuzi- 7 tys., Włosi- 5tys., Goście ze Stanów Zjednoczonych- 5 tys – wylicza Iwona Orszulak z Działu Promocji Muzeum Zamkowego w Malborku.

Prócz stałych wystaw i atrakcji, ważne w warowni są również organizowane dla turystów atrakcje. Choćby Oblężenie Malborka, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez i nie inaczej będzie w tym roku. Odbywać się będzie ono od 21 do 23 lipca. Są też imprezy, które muzeum organizuje z partnerami.

- Rozpoczęliśmy już naszą działalność nie tylko muzealną ,ale i kulturalną. Cyklicznie odbywają się koncerty z cyklu Zamkowe Kameralia. W lutym mamy przygotowana ofertę dla zakochanych. Już niebawem, bo w kwietniu, odbędzie się III edycja Wiec Pomorski a następnie od 30 kwietnia po raz drugi Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej. W maju jak co roku będzie Europejska Noc Muzeów, a 1 czerwca bardzo ważna data dla muzeum, bo wtedy odbędą się Biennale Exlibrisu Współczesnego – zapowiada Iwona Orszulak.

Muzeum zapewnia, że cennik biletów w tym roku pozostaje bez zmian.

- Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci, to trasa rodzinnego zwiedzania jest dostępna z przewodnikiem, ale i z audioprzewodnikiem. To pewnego rodzaju nowość w naszym muzeum. W tej chwili pracujemy nad modernizacją naszej strony internetowej www.zamek.malbork.pl, aby była łatwiejsza w obsłudze dla turystów. Zachęcamy również do pobierania naszej aplikacji Zamek Malbork, która jest dostępna do kwietnia ubiegłego roku – mówi Iwona Orszulak.

(BG)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe