czwartek, 28 marca 2024 12:06

Dobre przetarcie przed mistrzostwami Polski

Alicja Krauze, pływaczka MAL WOPR, bardzo dobrze spisała się w... mistrzostwach województwa łódzkiego w Rawie Mazowieckiej. Zdobyła dwa medale i zajęła wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Autor: źródło: malbork1.pl

Start w mistrzostwach województwa łódzkiego był dla 16-letniej Alicji Krauze formą przygotowań do zbliżających się zimowych mistrzostw Polski. W Rawie Mazowieckiej w sumie rywalizowało ponad 350 zawodników z 31 klubów z całej Polski.

- Zawody odbywały się w formule open, co oznaczało, że wszyscy zawodnicy klasyfikowani byli w jednym zestawieniu z podziałem jedynie na płeć – wyjaśnia Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.
Zapowiedzią dobrych wyników był start Alicji na 200 m stylem dowolnym. Widać było, że po ciężkich treningach brakuje jej świeżości i szybkości, ale z czasem 2.11,23 minuty zajęła w tej konkurencji czwarte miejsce na 24 sklasyfikowane zawodniczki.

Dużo więcej radości było po starcie na 400 m stylem dowolnym, w którym reprezentantka MAL WOPR wygrała ustanawiając rekord życiowy 4.29,14 minuty. Zdobyła złoty medal i aż 661 pkt FINA. Ale koronnym dystansem Alicji jest 800 m stylem dowolnym. Dobry wcześniejszy występ narobił apetytu samej zawodniczce, więc poszła za ciosem. Wynikiem 9.10,54 minuty ustanowiła „życiówkę” i zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie fenomenalnej 14-letniej zawodniczce z Łodzi, Aleksandrze Knop – 8.52,71.

Po zsumowaniu punktów FINA z trzech startów, Alicja Krauze wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, w której uwzględniono aż 151 zawodniczek. Dzięki jej medalom MAL WOPR uplasował się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji medalowej wśród 18 klubów, które jako jedyne punktowały.
- Doskonała postawa naszej zawodniczki bardzo cieszy. Po wielu problemach na początku sezonu od dwóch miesięcy wykonuje solidną pracę treningową. Celem głównym na zakończenie pierwszego makrocyklu są zimowe mistrzostwa Polski 16-latków, które odbędą już za miesiąc w Gliwicach – podkreśla Iwona Ciecholewskia, trenerka MAL WOPR. - O medale będzie bardzo trudno, ale nasza waleczna zawodniczka nigdy nie składa broni i zapowiada mocną walkę z rywalkami.