Pomezania halowym mistrzem Malborka

  • 10.02.2017, 08:05
  • (ak)
Pomezania halowym mistrzem Malborka źródło: malbork1.pl

Podziel się:

Oceń:

Drużyna Pomezanii wygrała czwartą edycję Pomezania Cup. W turnieju rywalizowało 12 zespołów.

Walka w mistrzostwach Malborka w halowym futbolu toczyła się od rana do wieczora w sobotę w hali Gimnazjum nr 3. W składach zespołów byli zarówno amatorzy, jak i zawodnicy na co dzień grający w rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach.

 
 

Ostatecznie w finale stanęły naprzeciw siebie dwie drużyny Pomezanii. Pierwsza drużyna ze swojej grupy eliminacyjnej wyszła na drugim miejscu po zwycięstwach z Kałdowem 3:1 i Malborskimi Lechistami 2:0 oraz porażce z Derby County 1:2. To była jedyna porażka piątoligowców w turnieju. W ćwierćfinale pokonali 4:0 FC Albatros, w półfinale Nogat Malbork 2:0 i wiadomo było, że będą walczyć o triumf w całej imprezie.

Ich finałowy przeciwnik, Pomezania II, w pojedynkach grupowych sięgnął po komplet punktów, wygrywając z FC Albatros 5:4, Krzyżakami 2:0 i Pomezanią 2000 5:0. W ćwierćfinale Pomezania II uporała się z Malborskimi Lechistami (2:1). Jeszcze bardziej zacięte było spotkanie półfinałowe z Alegre, które w regulaminowym czasie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale rzuty karne należały do pomezańczyków (4:3).

W meczu o najwyższą stawkę Pomezania dość łatwo, bo 4:1 wygrała z Pomezanią II. Zdobywcy pucharu grali w składzie: Bartosz Dębowski, Tomasz Jeleń, Sławomir Ziemak, Matusz Kobyliński, Michał Jurczyk, Maciej Bełz, Kamil Dryjas i Robert Gdela. Pomezania II: Dominik Skopiak, Sebastian Ratajczyk, Tomasz Owsianik, Marcin Corn, Krystian Kielar (Pomowiec Gronowo Elb.), Piotr Sobieraj (Pomezania), Robert Ziętarski (trzecioligowa Gwardia Koszalin).

W spotkaniu o trzecie miejsce Alegre pokonało 3:0 Nogat. Zwycięzcy grali w składzie: Krystian Baranowski, Daniel Partyka, Artur Magiera, Tomasz Paprocki, Marcin Rychlik,
Maciej Rychlik, Andrzej Topolski, Rafał Sawaniewski, Sebastian Karlak. Nogat: Radosław Rychter, Paweł Kaniecki, Łukasz Kaniecki, Łukasz Kukawka, Krzysztof Nosko, Sławek Flak, Artur Dalecki, Dariusz Gutowski, Emil Nowosielski, Artur Bieszke.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Dariusz Gutowski, najlepszym zawodnikiem - Robert Ziętarski (Pomezania II), a królem strzelców został Mateusz Kobyliński.

(ak)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe