W czasie włamania zaatakował 42-letnią właścicielkę domu

  • 13.02.2017, 13:56 (aktualizacja 13.02.2017, 15:15)
  • KWP Gdańsk
W czasie włamania zaatakował 42-letnią właścicielkę domu

Podziel się:

Oceń:

Nowodworscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca z jednego z domów na terenie ostaszewskiej gminy, ukradł monety i artykuły spożywcze. Podczas ucieczki zaatakował 42-letnią kobietę, właścicielkę domu, która próbowała udaremnić kradzież. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj mężczyzna będzie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

12 grudnia br. przed godziną 1.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie jednego z domów. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że sprawca wszedł do domu przez otwartą bramę garażową i będąc w pomieszczeniach mieszkalnych plądrował szafki i szuflady w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Łupem złodzieja padły kolekcjonerskie monety dwu - złotowe, prostownik samochodowy, plecak i mrożonki z lodówki. Na gorącym uczynku złodziej złapała właścicielka domu 42 - letnia kobieta. Sprawca chcąc nie stracić skradzionych rzeczy, zaczął atakować, a następnie uderzył kobietę szklaną butelką w głowę po czym wybiegł z domu.

Nowodworscy policjanci szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę tego zdarzenia, okazał się nim 39 – latek, mieszkaniec pobliskiej miejscowości. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kradzione przedmioty. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymany zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe