Zderzenie trzech aut pod Kościerzyną

  • 15.02.2017, 14:43
  • KWP Gdańsk
Zderzenie trzech aut pod Kościerzyną KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

We wtorek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 20, w rejonie skrętu do Szarloty. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca audi najechał na opla merivę, a ten z kolei zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka oplem astrą. W wyniku tego zderzenia, kierujący samochodami i pasażerka merivy trafili do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około godziny 15.15 dyżurny kościerskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 20, w rejonie skrzyżowania do Szarloty. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 25-letni kierowca audi a 4, jadąc w kierunku Bytowa, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od opla merivy (którym kierowała 48-latka) i najechał na jego tył, ten z kolei zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka oplem astrą, którym kierowała 30-latka. W wyniku tego wypadku ranni zostali kierujący osobówkami oraz 11-letnia pasażerka merivy. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Policjanci sprawdzili alko-testem trzeźwość kierowców, byli trzeźwi. Teraz mundurowi zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem tego wypadku. Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe