Kwidzyńskie hospicjum potrzebuje rozbudowy

  • 17.02.2017, 09:16
  • (jk)
Kwidzyńskie hospicjum potrzebuje rozbudowy

Podziel się:

Oceń:

Na ok. 1,5 mln zł szacowany jest koszt rozbudowy budynku Hospicjum im. św. Wojciecha w Kwidzynie. Placówka prowadzona jest przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Obecnie obiekt posiada sześć sal dla pacjentów, w których może przebywać 11 osób. To jednak za mało, dlatego samorząd powiatu zdecydował, że wesprze działania Towarzystwa dotyczące rozbudowy.

-Chorzy czekają w kolejce na umieszczenie w hospicjum, a nikogo nie trzeba przekonywać, że w tego typu przypadkach, związanych z opieką paliatywną, czekać nie można. Bardzo dobrze, że działa hospicjum domowe i fachowy personel dociera do osób potrzebujących, ale są sytuacje, w których pobyt w hospicjum jest konieczny. W hospicjum jest 11 miejsc, ale zamierzamy poprzez rozbudowę zwiększyć liczbę łóżek o kolejnych 10. W budżecie zaplanowana jest kwota 500 tys. zł w budżecie, ale czekamy na zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który musi uwzględniać rozbudowę budynku hospicjum. Na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku złożyliśmy wniosek do miasta Kwidzyna o zmianę planu. Nie da się jednak go zmienić od razu. Muszą być zachowane określone procedury. Najkrótszy czas to od 9 do 12 miesięcy. Jest już gotowa koncepcja rozbudowy. Jeżeli będziemy mieli pewność, że możemy rozpocząć inwestycję, to jak najszybciej zlecimy wykonanie projektu i będziemy chcieli rozpocząć rozbudowę jeszcze w 2017 roku i zakończyć ją w 2018 roku - twierdzi Andrzej Fortuna, wicestarosta kwidzyński.

Samorząd powiatu zwrócił się do gmin o finansowe wsparcie tej inwestycji i jak twierdzi Andrzej Fortuna prośba spotkała się z dobrym odzewem, w tym miasta Kwidzyna.

więcej na kwidzyn1.pl

(jk)

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe