Promocja kolejnej „Prowincji”

  • 21.02.2017, 07:57
  • malbork1.pl
Promocja kolejnej „Prowincji”

Podziel się:

Oceń:

21 lutego (wtorek) o godz. 18 w Szkole Łacińskiej (skansen rzemiosł) odbędzie się spotkanie z zespołem redakcyjnym kwartalnika „Prowincja”, na które zaprasza Malborskie Stowarzyszenie OŚ. Jak zwykle autorzy tekstów snuć będą barwne opowieści.

- Przygotowaliśmy kolejną dawkę poezji (Wojciech Boros, Jerzy Fryckowski, Jolanta Steppun) i prozy (Zuzanna Gajewska, Tomasz Stężała). Eseistycznie, jak zwykle, prof. Andrzej C. Leszczyński, tym razem o głupocie według Sándora Máraia, Thomasa Bernharda, spotkaniach z filmem w Bibliotece pod Żółwiem, retrotopii i muzeum komunizmu. A poza tym nasz wytrawny badacz i opowiadacz Andrzej Kasperek o Żuławach w literaturze, no i gościnnie Katarzyna Kuroczka, literaturoznawca ze Śląska, opowie o słynnych „chłopakach” z Sanoka, jak choćby Beksińskich - zapowiada Redakcja.

 

W numerze oczywiście dużo więcej ciekawostek o regionie. Nie zabraknie także malborskiego akcentu.

- W naszej Galerii Prowincji tym razem Anna Albrecht, artystka z Malborka, która nie tak dawno odkryła w sobie plastyczne pasje – zachęcają wydawcy.

Oprócz najnowszego wydania „Prowincji” po spotkaniu będzie można nabyć kolejny tom Biblioteki Kwartalnika Prowincja.

- To książka Jerzego Kosacza „Epizod nazywany życiem”, która jest jednocześnie hołdem złożonym naszemu Przyjacielowi, który zmarł w ubiegłym roku - dodaje Redakcja.

malbork1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe