Radni nieoczekiwanie przerwali obrady dot. reformy oświaty w mieście

  • 01.03.2017, 09:20
  • (AMS)
Radni nieoczekiwanie przerwali obrady dot. reformy oświaty w mieście źródło: malbork1.pl

Podziel się:

Oceń:

W ubiegły czwartek miała zapaść ostateczna decyzja w sprawie przyszłej sieci szkół w związku z likwidacją gimnazjów. Jednak w trakcie debaty radnych Arkadiusz Mroczkowski, przewodniczący Rady Miasta Malborka, nagle ogłosił przerwę w obradach.

Jak obwieścił w czwartek przewodniczący Arkadiusz Mroczkowski, przerwa początkowo miała obowiązywać do wtorku. Ale tuż po tym wystąpieniu radny Dariusz Kowalczyk zauważył, że przewodniczący Rady Miasta nie może arbitralnie przerwać obrad. Zgodnie ze statutem miasta, na wniosek przewodniczącego obrad bądź radnego, to rada może postanowić o przerwaniu sesji i kontynuowaniu obrad w innym wyznaczonym terminie na kolejnym posiedzeniu tej samej sesji.

 
 

- Chcę serdecznie przeprosić – zwrócił się do zgromadzonych przewodniczący Arkadiusz Mroczkowski przyznając, że statut miasta nie pozwala, by to on ogłaszał przerwę w posiedzeniu.

Przewodniczący tłumaczył swoje postępowanie emocjami, które wzbudza reforma oświaty. Mówił, że radni powinni dać sobie czas na spokojne przemyślenia.

A jest co rozważać. Zgodnie z przymiarkami, w mieście pojawi się nowa placówka. To Szkoła Podstawowa nr 1 w miejsce obecnego Gimnazjum nr 1. Zmienią się także obwody szkolne. Projekt uchwały zakłada przeniesienie ul. Rolniczej do obwodu Szkoły Podstawowej nr 5 (z SP nr 3) oraz przeniesienie ul. Sienkiewicza do obwodu Szkoły Podstawowej nr 9 ( z SP nr 8), a także podział dotychczasowego obwodu Szkoły Podstawowej nr 9 – przeniesienie części ulic do obwodu Szkoły Podstawowej nr 1. Jak podkreśla magistrat, nowe granice obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Malbork dotyczą wyłącznie uczniów, którzy od roku szkolnego 2017/2018 będą przyjmowani do klas pierwszych oraz uczniów nowych (zmieniających miejsce zamieszkania na Malbork).

więcej na malbork1.pl

(AMS)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teodozjusz
Teodozjusz 04.03.2017, 13:56
PiS niszczy polskie szkolnictwo - efekty będą już niebawem. Szkoda....

Pozostałe