Jazzowy wieczór z Morte Plays

  • 03.03.2017, 10:45
  • (BG)
Jazzowy wieczór z Morte Plays Bartosz Busz

Podziel się:

Oceń:

W miniony czwartek odbył się kolejny w tym roku koncert w ramach cyklu Zamkowe Kameralia. Na scenie Karwanu wystąpił jazzowy kwartet Morte Plays, którego liderem jest Marcin Łukasiewicz.

Zespół wystąpił w składzie: Patryk Mott, saksofon tenorowy, Marcin Łukasiewicz, gitara jazzowa, lider zespołu, kompozytor, Marek Styk, gitara basowa oraz Marek Wesołowski, perkusja. Zespół we wrześniu 2016 r. wydał swój debiutancki album pt. „Anomalia”. Płyta zachwyciła wielu krytyków. Promocja debiutanckiego albumu miała miejsce m.in. na antenie Radia Malbork w audycji Patryka Wiatra „Trans Jazz Fair”.

 
 

- Pozytywne recenzje od krytyków to to, co nas bardzo cieszy. Najbardziej zadowoleni jesteśmy z tego, że płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem także na koncertach. Tytuł „Anomalia” może odnosić się do anomalii np. dźwiękowej. Zauważyłem dość dziwny trend na scenie jazzowej, że jak zespół wyda płytę, to potem długo zwleka z wydaniem kolejnej. W naszym przypadku nie chcemy czekać. Mamy nagrany materiał na nową płytę, musimy wybrać sobie studio tak naprawdę. Myślę, że uda nam się go wydać jeszcze w tym roku. - mówi Marcin Łukasiewicz.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia w Malborku. Mieliśmy okazję zwiedzić zamek. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Malbork.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA - KLIKNIJ TUTAJ

 

(BG)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe