Za rok kwidzynski szpital ma być już zmodernizowany

  • 09.03.2017, 09:55
  • (fox)
Za rok kwidzynski szpital ma być już zmodernizowany Mirosław Wiśniewski / kwidzyn1.pl

Podziel się:

Oceń:

Starosta Jerzy Godzik spotkał się z przedstawicielem spółki EMC Instytut Medyczny, który potwierdził rozpoczęcie działań zmierzających do modernizacji kwidzyńskiego szpitala. Prace mają zakończyć się w połowie 2018 roku.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku samorząd powiatu sprzedał udziały w spółce „Zdrowie” zarządzającej kwidzyńskim szpitalem wrocławskiej firmie EMC Instytut Medyczny. W jej ręce przeszło wówczas 70 procent udziałów.

Rozpoczęto pozyskiwanie pozwoleń

-Mieliśmy robocze spotkanie na temat planowanych prac w szpitalu – przyznaje Jerzy Godzik, starosta kwidzyński. - Przedstawiciel EMC poinformował, że rozpoczęto pozyskiwanie odpowiednich pozwoleń na remonty i modernizację szpitala. Uzyskałem zapewnienie, że umowa, którą zawarliśmy, a w której znajdują się zapisy dotyczące inwestowania w rozwój szpitala, zostanie zrealizowana. Modernizacja ma zostać zakończona w połowie 2018 roku. W pierwszej kolejności zostaną zmodernizowane oddziały. Harmonogram prac zakłada także utworzenie przychodni związanych z oddziałami, tak aby pacjent na miejscu mógł skorzystać z kompleksowej opieki medycznej. Pacjent najpierw będzie mógł skorzystać z porady przychodni i w zależności od tego czy zajdzie taka potrzeba zostanie hospitalizowany.

więcej na stronie kwidzyn1.pl - kliknij tutaj

(fox)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe