Rodło rezygnuje z gry w IV lidze

  • 09.03.2017, 11:00
  • (fox) / kwidzyn.pl
Rodło rezygnuje z gry w IV lidze Mirosław Wiśniewski / kwidzyn1.pl

Podziel się:

Oceń:

Rodło Kwidzyn wycofało się z rozgrywek IV ligi. O decyzji poinformował Zarząd kwidzyńskiego klubu w specjalnym oświadczeniu. Oznacza to, że wiosną zespół seniorów zamiast na boiskach czwartoligowych będzie walczył w klasie A, gdzie dotychczas grał drugi zespół Rodła.

-U źródeł tej trudnej decyzji leży sytuacja budżetowa klubu. Nie udało się zapewnić wystarczających środków na bezproblemowe dokończenie czwartoligowych rozgrywek. W ostatnim sezonie uregulowano znaczną część zobowiązań i proces ten jest kontynuowany. W tej sytuacji nie wydaje się być wskazane zadłużanie klubu, a raczej działania oszczędnościowe – czytamy w przesłanym oświadczeniu (pełna treść poniżej).

Warto dodać, że po rundzie jesiennej Rodło zajmowało XVI miejsce w ligowej tabeli (trzecie od końca) z dorobkiem 13 punktów. Na swoim koncie mieli aż 10 porażek, 4 remisy i tylko trzykrotnie schodzili z boiska w glorii zwycięstwa. Kwidzynianie byli również najmniej skuteczną drużyną IV ligi mając na koncie zaledwie 8 strzelonych i 28 straconych bramek.

więcej na stronie kwidzyn1.pl - kliknij tutaj

(fox) / kwidzyn.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe