Śmiertelny wypadek w Starym Mieście

  • 13.03.2017, 14:31
  • KWP Gdańsk
Śmiertelny wypadek w Starym Mieście KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Sztumscy śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w Starym Mieście. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, 51–letni mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód. Obrażenia jakich doznał pieszy niestety okazały się śmiertelne.

W piątek wieczorem po godzinie 19-tej dyżurny sztumskiej Policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Stare Miasto doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 80-letni kierowca samochodu potrącił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżające auto. W wyniku tego zdarzenia, 51-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów i przewidywać ewentualne zagrożenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności !!! Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe