Dokonał 19 kradzieży na terenie gminy. Ukrywał się w ziemiance w lesie.

  • 13.03.2017, 14:40 (aktualizacja 13.03.2017, 14:45)
  • KWP Gdańsk
Dokonał 19 kradzieży na terenie gminy. Ukrywał się w ziemiance w lesie.

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Kwidzyna zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. 35-latek usłyszał 19 zarzutów. Do przestępstw dochodziło na terenie gminy Gardeja. Za takie czyny mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Kwidzyna ustalili, że w lesie na terenie gminy Gardeja ukrywa się mężczyzna, który może włamywać się do piwnic. Pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali mężczyznę w nocy ze środy na czwartek (tj. 08/09.08.br.). 35-latek koczował w lesie, w zrobionej przez siebie ziemiance.

Policjanci podejrzewali, że 35-latek ma związek z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, do których dochodziło na terenie gminy Gardeja od czerwca 2016 roku. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że sprawca spowodował straty w wysokości ponad 6 500 złotych.

Zebrane w sprawie włamań dowody, pozwoliły śledczym na przedstawienie zatrzymanemu aż 19 zarzutów kradzieży i włamań. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe