Dwóch 16–latków podejrzanych o zniszczenie kaplicznej figurki

  • 21.03.2017, 16:10 (aktualizacja 21.03.2017, 16:37)
  • KWP Gdańsk
Dwóch 16–latków podejrzanych o zniszczenie kaplicznej figurki

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali dwóch 16 – latków podejrzewanych o zniszczenie kaplicznej figurki Chrystusa oraz zbezczeszczenie miejsca pochówku. Do popełnienia czynu doszło na jednym z gdańskich cmentarzy w nocy z soboty na niedzielę. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów, nie wyjaśnili jednak czym było spowodowane ich zachowanie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rodzinny Wydział Rodzinny i Nieletnich.

W ubiegłą niedzielę kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Chyloni zatrzymali dwóch 16 – letnich mieszkańców Gdyni podejrzewanych o zniszczenie porcelanowej figurki Chrystusa stojącej w jednej z kapliczek w Gdańsku Oliwie. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Sprawcy po wybiciu szyby w przydrożnej kapliczce, weszli do jej wnętrza z którego wyciągnęli porcelanową figurkę o wysokości około 140 cm przedstawiającą postać Chrystusa, a następnie dokonali jej potłuczenia.

Na trop sprawców mundurowych naprowadziło nagranie umieszczone przez mężczyzn na jednym z internetowych komunikatorów. Na nagraniu zarejestrowane zostało jak dwie osoby uderzają się wzajemnie krzyżami pochodzącymi z nagrobków niedawno pochowanych osób.

Policjanci po zweryfikowaniu nagrania i stwierdzeniu, że mężczyźni zarejestrowani na filmie faktycznie "walczą" krzyżami przeprowadzili czynności operacyjne w trakcie, których ustalili dane personalne mężczyzn oraz wytypowali miejsce gdzie mogło dojść do nagrania filmu. Mundurowi szybko ustalili miejsca przebywania podejrzanych i tego samego dnia dokonali ich zatrzymania. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci ustalili, że zatrzymani nie tylko zbezcześcili groby na cmentarzu ale też w pobliskiej kapliczce dokonali zniszczenia ponad metrowej figurki przedstawiającej postać Jezusa.

Zatrzymani, dwaj mieszkańcy Gdyni w wieku 16–lat, zostali przekazani funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Gdyni Oliwie na terenie działania, którego doszło do popełnienia przez 16 – latków czynów zabronionych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty bezczeszczenia miejsc pochówku oraz kradzieży z włamaniem do kapliczki. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów, nie wyjaśnili jednak czym było spowodowane ich zachowanie. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone będzie przez Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gdyni.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe