Tragedia na A1. Służby do rana usuwały pojazd.

  • 22.03.2017, 09:00 (aktualizacja 22.03.2017, 14:58)
  • tczewska.pl
Tragedia na A1. Służby do rana usuwały pojazd. KP PSP w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

We wtorek po godz. 17.00 na wysokości Zwierzynka samochód ciężarowy przewrócił się na bok i uderzył w barierę na wiadukcie. Do zdarzenia doszło na 22 km autostrady na pasie w kierunku Łodzi. Przewrócony w poprzek A1 pojazd z naczepą, na której znajdowały się dwa kontenery z ładunkiem, całkowicie zablokował ruch.

Samochodem podróżowały dwie osoby. Kierowca zginął na miejscu, do pasażera strażacy wykonali dostęp przy użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

- Z uwagi na zniszczenia kabiny wykonanie dostępu i wydostanie rannego było bardzo trudne - mówi st. kpt. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta tczewskiej straży pożarnej. - Po zebraniu poszkodowanego do szpitala i wykonaniu czynności przez policję i prokuraturę, służby przystąpiły do wydobycia ciała. Konieczne było uniesienie wraku pojazdu przy użyciu żurawia ratowniczego.   

Następnie wrak został przekazany Pomocy Drogowej. Ostatnim działaniem przeprowadzonym przez grupy ratownicze było ustawienie naczepy i podniesienie przewróconych kontenerów. Ładunek przekazano spedytorowi na pojazd zastępczy. Przywrócono ruch na autostradzie.

W akcji trwającej do godzin porannych brało udział 9 zastępów straży pożarnej (5 PSP w Tczewie, 2 PSP w Gdańsku, 1 OSP Swarożyn, 1 OSP Turze), policja, zespół ratownictwa medycznego, służby operatora autostrady i pomoc drogowa. W akcji wykorzystano dwa ciężkie samochody ratownictwa technicznego, żuraw ratowniczy oraz ciężki samochód stanowiące wyposażenie dwóch Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego w Gdańsku i Tczewie. 

- Przeprowadzona akcja ratownicza to jedna z najcięższych w bieżącym roku na terenie powiatu tczewskiego - mówi st. kpt. Zbigniew Rzepka. 

zobacz na tczewska.pl

źródło: YouTube.com/URYWKI 8

źródło: YouTube.com/Krzysiek GÓrzny

 
tczewska.pl

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe