Do zasłabnięcia gimnazjalistów w Bytowie najprawdopodobniej przyczyniła się jedna z uczennic

  • 25.03.2017, 07:30
  • KWP Gdańsk
Do zasłabnięcia gimnazjalistów w Bytowie najprawdopodobniej przyczyniła się jedna z uczennic KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ustalili, że do czwartkowego zasłabnięcia gimnazjalistów w szkole w Bytowie najprawdopodobniej przyczyniła się jedna z uczennic. Wiele wskazuje na to, że 15 – latka w toalecie podczas przerwy rozpyliła gaz pieprzowy. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik ze sprayem. W najbliższych dniach sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki.

W czwartek bytowscy policjanci zostali poinformowani o zasłabnięciu uczniów w jednym z gimnazjów. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Jak się okazało początkowo źle się poczuło czworo uczniów, jednak chwilę później liczba dzieci wzrosła. Gimnazjaliści uskarżali się na bóle głowy, było im słabo. Łącznie poszkodowanych było 37, a do szpitala przewieziono 31 dzieci. Z budynku ewakuowano około 260 uczniów, ponad 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Strażacy stwierdzili, że w budynku nie ma wycieku gazu, a w powietrzu nie ma niebezpiecznych substancji.

Na miejscu cały czas pracowali policjanci. Bytowscy mundurowi wstępnie ustalili co mogło być przyczyną złego samopoczucia uczniów. Śledczy sprawdzali czy mogło dojść do wykroczenia lub przestępstwa i czy mogły przyczynić się do tego zdarzenia jakieś osoby.

Ustalenia policjantów wstępnie wykazały, że podczas przerwy w jednej z toalet najprawdopodobniej uczennica szkoły rozpyliła gaz pieprzowy, który mógł u części uczniów wywołać reakcję alergiczną. Kolejne zasłabnięcia mogły być efektem psychologicznym. Substancja została zabezpieczona.

W związku z tym, że osobą podejrzewaną o rozpylenie gazu jest 15– latka, w najbliższych dniach sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe