Z piwnicy ukradli 40 litrów swojskiego wina

  • 28.03.2017, 08:00
  • KWP Gdańsk
Z piwnicy ukradli 40 litrów swojskiego wina

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z kwidzyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do piwnicy i kradzież prawie 40 litrów wina domowej roboty o wartości ponad 500 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę dyżurny w Komendzie Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic na terenie gminy Kwidzyn. Na miejsce pojechali policjanci. Okazało się, że sprawcy w nocy z 20/21 marca br. wyłamali zamek w drzwiach wejściowych do pomieszczenia i ukradli prawie 40 litrów swojskiego wina, rozlanego w kilka różnych pojemników i butelek. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na ponad 500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z kwidzyńskiej komendy. Praca operacyjna, ustalenia funkcjonariuszy oraz zabezpieczone na miejscu przestępstwa ślady, doprowadziły do dwóch mieszkańców tej samej miejscowości mogących mieć związek z przestępstwem. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich, policjanci znaleźli resztkę skradzionego wina.

W piątek funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Kwidzyn. Mężczyźni w wieku 46 i 48 lat trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mieli po 2 promile alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w celi, wytrzeźwieli i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe