Honorata Skarbek gwiazdą tegorocznej Majówki w Łebie

  • 06.04.2017, 09:09 (aktualizacja 09.04.2017, 22:39)
  • oprac. Michał Sałata
Honorata Skarbek gwiazdą tegorocznej Majówki w Łebie organizatorzy

Podziel się:

Oceń:

ŁEBA Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend majowy to zapraszamy do pięknej Łeby. Jak co roku odbędzie się tu duża impreza pn. „Majówka z Radiem ZET” w ramach partnerskiego projektu pn. „Morze, Góry i Mazury”. Weekend majowy w Łebie będzie bogaty w wydarzenia, a rozpocznie się już od 22 kwietnia i będzie trwał aż do 3 maja.

W dniach 22 – 23 kwietnia zapraszamy do Portu Jachtowego w Łebie na cykl wydarzeń związanych z szeroko pojętą „Edukacją Morską”. Pierwszego dnia będą to m.in. konferencje, prelekcje, spotkania biznesowe oraz prezentacje, których głównym tematem będzie właśnie wychowanie morskie. Na kolejny dzień zaplanowano organizację III Pomorskiego Zlotu Morsów, Otwarcie Sezonu Żeglarskiego oraz biesiadę „w iście” żeglarskim klimacie.

Z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy przy ognisku z „szantami” na żywo.

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja, między godziną 10.00 a 16.00 będzie można skorzystać z wielu atrakcji znajdujących się w Miasteczku Radia ZET przy Skwerze Rybaka w Łebie. Znajdziemy tam m.in. zabawy z animatorami, trzy strefy Radia ZET (strefa sportu, kulinarna oraz zabaw dla dzieci), dmuchańce, konkursy z nagrodami i gadżetami Radia ZET, miasteczko bezpieczeństwa oraz pokazy akcji ratowniczych. W tym roku organizatorzy zapraszają na wielkie „lepienie pierogów”, które później zostaną przekazane do degustacji. Dla sympatyków aktywnego wypoczynku przewidziano spacery Nordic Walking oraz wycieczki rowerowe z przewodnikiem po Łebie i okolicach.

Od 29 kwietnia do 3 maja w tym miejscu będzie również odbywał się Jarmark Sztuki i Rękodzieła. Z pewnością koneserzy kultury i sztuki znajdą coś dla siebie.

Natomiast 30 kwietnia, o godz. 13.00 w Sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Łebie odbędzie się już po raz drugi karciany Turniej w Kaszubską Baśkę „Amber Cup”. Uczestnicy będą walczyć między sobą o cenne nagrody, w tym: pobyt weekendowy dla dwóch osób w Łebie oraz telewizor.

Na 1 maja zaplanowano główne wydarzenia „majówkowe”. Od godziny 17.00 do godziny 18.00 na scenie zaprezentują się lokalni artyści i wykonawcy. Od godziny 18.00 do godziny 19.00 będziemy mogli posłuchać półfinalistów popularnego programu „Mam Talent” tj. czworga tenorów „Leon Voci Tenor’s”. Około godziny 19.00 wystąpi gwiazda wieczoru – Honorata Skarbek. Znana z takich hitów jak: „Nie powiem jak” czy „LalaLove”.

Kolejnym wydarzeniem wartym uwagi będzie wpłynięcie do Portu Jachtowego w godzinach wieczornych 11 jachtów, które następnego dnia wypłyną w kierunku Arktyki. Akcja zorganizowana przez Fundację 4 Kontynenty – śladami ginących lodowców . O godzinie 21.00 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi z herbem Łeby na maszt. Burmistrz Miasta Łeby objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

- Naszym celem jest uświadomić uczestnikom, jak ich życie na lądzie wpływa na

otaczające nas wody i zanikający lody Arktyki. Postępująca degradacja lodu każdego dnia sprawia iż kontynent Arktyczny staje się coraz mniejszy, granica lodu się oddala przez co my żeglarze możemy dopływać coraz to dalej i dalej. Już niedługo może się okazać, że lody Arktyki nie będą dostępne dla naszych potomków staną się zwykłą opowieścią niczym Atlantyda – opowiada Mariusz Noworól, Fundacja 4kontynenty.

2 maja, o godz. 10.00 Biblioteka Miejska w Łebie tradycyjnie organizuje grę miejską.

Ostatniego dnia łebskiej majówki - 3 maja, o godz. 8.00 z Łeby już po raz trzeci wyruszy Rajd Rowerowy w kierunku miasta partnerskiego Jodoigne w Belgii. W tym roku partnerem tego rajdu oprócz Gminy Miejskiej Łeba będzie także Gmina Nowa Wieś Lęborska. Dwie godziny później zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z okazji Święta Konstytucji 3 maja w kościele pw. WNMP w Łebie. O godzinie 13.00 możemy towarzyszyć Łebskim Morsom podczas kąpieli na plaży A, a wieczorem o godz. 16.00 Biblioteka Miejska w Łebie zaprasza na „ Polskie śpiewanie przy ognisku”, podczas którego wystąpią lokalne zespoły.

oprac. Michał Sałata

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe