Bił i kopał po głowie, aby ukraść buty

  • 18.04.2017, 14:19
  • KWP Gdańsk
Bił i kopał po głowie, aby ukraść buty

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Łeby i Lęborka zatrzymali 24-latka podejrzanego o rozbój, do jakiego doszło w ubiegłym tygodniu w Łebie, gdzie sprawca dotkliwie pobił 40-letniego mężczyznę po to by ukraść mu buty, które pokrzywdzony miał na sobie. Jak się też okazało, zatrzymany przez mundurowych 24-latek był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Lęborscy kryminalni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Łebie, pracując nad sprawą rozboju, do jakiego doszło w ubiegłą środę w Łebie, ustalili i zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Ze zgromadzonych przez mundurowych materiałów dowodowych wynika, że na ulicy Morskiej w Łebie do 40-letniego mieszkańca tego miasta podszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie zaczął być w stosunku do niego agresywny. Aby uniknąć konfliktu, 40-latek chciał odejść od napastliwego mężczyzny, jednak ten pchnął go, przewracając na ziemię. Sprawca zaczął bić i kopać go po głowie, a następnie ściągnął mu ze stóp obuwie.

Kryminalni szybko ustalili kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo, a policjanci z Łeby zatrzymali go już następnego dnia po zdarzeniu. Jak się okazało, zatrzymany 24-letni mieszkaniec Łeby był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie 24-latkowi zarzutu rozboju, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

 
KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe