DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Prace na moście nad Nogatem mogą skończyć się przed wakacjami.

  • 21.04.2017, 08:39
  • (AMS) / malbork1.pl
Prace na moście nad Nogatem mogą skończyć się przed wakacjami. źródło: Malbork1.pl
Podziel się:
Oceń:
Jak informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zakończyły się prace archeologiczne na al. Rodła, gdzie budowany jest drugi most na Nogacie wraz z dojazdami w ciągu dróg krajowych nr 22 i 55.

- Fragmenty murów miejskich, zabudowę z XIX i XX wieku i średniowieczny dom odkryto w czasie zakończonych badań archeologicznych przy budowie nowego układu drogowego i mostu przez Nogat w Malborku - informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku. - Archeolodzy zwolnili ostatni fragment terenu i przekazali całość wykonawcy.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

W trakcie prac prowadzonych od lipca 2016 r. przebadano cały teren prawobrzeżnej części inwestycji obejmującej pl. Słowiański i al. Rodła wraz z dojazdem do starego mostu.

- W trakcie badań odsłonięto odcinki murów miejskich oraz XIX- i XX-wiecznych kamienic, znanych z dostępnej ikonografii. Najciekawszymi znaleziskami były fragmenty dwóch ceglanych podłóg średniowiecznych i ostatnie odkrycie ─ średniowieczne mury domu wykonane z kamienia uzupełnianego cegłami. W spiżarni tego domu znaleziono dwanaście garnków pochodzących z XV wieku – zdradza Piotr Michalski.

Niestety, jak tłumaczy rzecznik prasowy, okazało się, że teren objęty badaniami był w poprzednich wiekach niszczony i przebudowywany, a fosy zasypywane, dlatego odkrytych śladów materialnych było mniej niż można by sądzić przed rozpoczęciem prac. Archeolodzy będą teraz opracowywali wyniki przeprowadzonych badań.

- Obecnie jest kontynuowana budowa nowego układu drogowego po stronie wschodniej. W maju br. zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni starego mostu. Wykonawca intensyfikuje prace tak, by inwestycję zakończyć jeszcze przed wakacjami, w czerwcu br. - zapowiada Piotr Michalski.

(AMS) / malbork1.pl
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe