Dni Młodego Naukowca w ZSI i SMS

  • 08.05.2017, 08:56
  • Daniel Stawski / ZSI w Słupsku
Dni Młodego Naukowca w ZSI i SMS

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają młodzież gimnazjalną na cykl wydarzeń zorganizowanych w ramach Dni Młodego Naukowca. Spotkania odbywać się będą w dniach 23-24 oraz 26 maja w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Udział w warsztatach i pokazach jest bezpłatny.

Celem imprezy jest oderwanie młodzieży od ławek szkolnych i zaproszenie do wspólnego odkrywania fascynującego i tajemniczego świata nauki. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: warsztaty, wykłady pracowników naukowych, pokazy, wystawy oraz wiele innych atrakcji. Gościem specjalnym będą wykładowcy z Politechniki Koszalińskiej, z którą szkoła współpracuje, dr Ewa Kasperska, dr Aneta Kisiel oraz prof. Grzegorz Przekota.

Dni Młodego Naukowca rozpoczną się 23 maja. W tym dniu młodzież będzie mogła uczestniczyć m.in. w warsztatach weterynaryjnych (pierwsza pomoc u psów i kotów w stanach nagłych), wziąć udział w Room tricks – szkolna szatnia, w zabawach z hologramem, w szkoleniu strzeleckim z broni sportowej, w kreatywnych warsztatach matematycznych. Ponadto będzie można rozwiązać zagadkę w ramach gry QR kody, własnoręcznie wykonać świecę tealight czy uczestniczyć w nieszablonowych zajęciach z biologii.

Z kolei 24 maja na uczestników Dni Młodego Naukowca czekają kolejne atrakcje. Tego dnia zainteresowani będą mogli uczestniczyć m.in. w warsztatach piśmienniczych (Historia pisma – teoria i praktyka), zapoznać się z cyjanotypią – techniką fotograficzną wykorzystującą światłoczułość soli żelaza, sięgnąć po tytuł Master of science (w ramach konkursu/gry Kahoot), uczestniczyć w warsztatach Designfutures (warsztaty z drukarką 3D) oraz w Laboratorium w kuchni. Poza tym odbędzie się konkurs na najciekawszy „automat do sprzedaży jabłek” (konstrukcja wykonywana z eko materiałów), trening własnej kreatywności, odbędą się także pokazy chemiczne oraz zajęcia z pozytywnej autoprezentacji.

Dni Młodego Naukowca zakończą się 26 maja. Na ten dzień przewidziano m.in. wykłady i warsztaty, które poprowadzą wykładowcy z Politechniki Koszalińskiej: dr Ewa Kasperska, dr Aneta Kisiel oraz prof. Grzegorz Przekota. Młodzież będzie mogła także uczestniczyć w ćwiczeniach z wybranych elementów samoobrony i technik interwencji oraz sprawdzić się na torze przeszkód obowiązującego przy rekrutacji do szkoły Policji. 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 59 845 60 70, na stronie szkoły: www.zsi.slupsk.pl lub bezpośrednio u koordynatorek wydarzenia: Mai Frąckowiak ([email protected]) oraz Moniki Skwarek ([email protected]).

Szczegółowy program wydarzeń organizowanych przez ZSI i SMS w Słupsku dostępny jest również pod linkiem: http://www.zsi.slupsk.pl/files/zgloszenie_dzien_naukowca.pdf

Daniel Stawski / ZSI w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe