Pomorski Mityng Gimnastyczny i Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

  • 09.05.2017, 07:57
  • (jk)
Pomorski Mityng Gimnastyczny i Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych kwidzyn.pl
Podziel się:
Oceń:
KWIDZYN Niepełnosprawni sportowcy z województwa pomorskiego rywalizowali w mityngu gimnastycznym oraz turnieju tenisa stołowego. Zawody odbyły się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Wiejskiej. To już druga tego typu impreza zorganizowana w ramach Olimpiad Specjalnych w Kwidzynie.

Zawodników powitali między innymi Kazimierz Gorlewicz, prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne  Polska-Pomorskie oraz Ewa Detko-Traczyk, dyrektor pomorskiego oddziału.

-Jak zawsze cele naszych imprez to między innymi popularyzacja dyscyplin, w których startują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Tym razem są to tenis stołowy oraz gimnastyka, którą także z powodzeniem mogą uprawiać osoby z upośledzeniem intelektualnym. Zawody to także dobra okazja do podsumowania efektów treningów i zajęć prowadzonych w klubach Olimpiad Specjalnych. Trenuje w nich obecnie ponad 600 niepełnosprawnych zawodników. Każdego roku organizujemy ok. 20 różnego rodzaju zawodów na terenie całego województwa. Jeśli chodzi o zawody w Kwidzynie, to czekają nas jeszcze Pomorski Mityng Jeździecki, który zaplanowaliśmy na 23 maja i Pomorski Turniej Piłki Ręcznej Zunifikowanej, który odbędzie się 25 października. W turnieju zagrają wspólnie niepełnosprawni i w pełni sprawni piłkarze ręczni - zapowiada Ewa Detko-Traczyk.

więcej na stronie kwidzyn1.pl - kliknij tutaj

(jk)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe