Na przejściu dla pieszych został potrącony 8-letni chłopiec.

  • 10.05.2017, 14:06
  • KWP Gdańsk
Na przejściu dla pieszych został potrącony 8-letni chłopiec. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

CZERSK Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 8– letni chłopiec. Dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych w czasie, gdy prawdopodobnie przebiegało na drugą stronę ulicy. Chłopiec został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.

Wczoraj około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Lipowej w Czersku. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało tam dojść do potrącenia dziecka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że jadący od strony wiaduktu w kierunku ulicy Chojnickiej osobowy volkswagen golf potrącił dziecko, które najprawdopodobniej przebiegało po pasach na drugą stronę ulicy.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków oraz szkic będą pomocne w ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. Uczestniczący w wypadku chłopiec przetransportowany został helikopterem do szpitala. Wiadomo już, że kierujący golfem 41 – letni mężczyzna były trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Funkcjonariusze ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny chcą przypomnieć kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania.

Apelujemy:
-zwolnij widząc znak przejścia, które nawet jest puste,
-pamiętaj, że pieszy będący już na pasach ma bezwzględne pierwszeństwo, dotyczy to także sytuacji, kiedy pieszy jest po naszej lewej stronie, przed osią jezdni,
-nie wolno wyprzedzać innego pojazdu na przejściu lub przed nim,
-nie wolno omijać pojazdu stojącego przed przejściem, który przepuszcza pieszych,
-osoba niepełnosprawna ma prawo nie zdążyć przejść przez jezdnię na jednym zielonym świetle, więc zatrzymaj się, by ją przepuścić,
-pamiętaj że pieszy uderzony przez auto, zawsze jest bez szans.

KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wypadek
wypadek 11.05.2017, 09:11
Bardzo proszę o kontakt rodziców potrąconego 9-latka [email protected]

Pozostałe