Policjanci z Sopotu poszukują sprawców rozboju.

  • 17.05.2017, 11:22 (aktualizacja 17.05.2017, 12:10)
  • KMP Sopot
Policjanci z Sopotu poszukują sprawców rozboju. KMP Sopot

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Mężczyźni, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, przy al. Niepodległości, napadli starszego mieszkańca Sopotu. Napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności przewrócili pokrzywdzonego na ziemię i kopali po całym ciele, a następnie próbowali go okraść. Każdy kto rozpoznaje sprawców tego przestępstwa, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia 2017 roku około godz. 17. 00. przy ulicy Armii Krajowej. Sprawcy zaczepili 70-letniego mieszkańca Sopotu i zapytali o drogę do centrum miasta. Po wskazaniu przez pokrzywdzonego kierunku mężczyźni szli za nim zadając kolejne pytania. Nagle sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, gdy 70-latek upadł na ziemię kopali go po całym ciele i żądali pieniędzy. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawców tego przestępstwa.

Napastnicy to mężczyźni w wieku około 20-30 lat. Pierwszy z nich to mężczyzna w wieku 20- 25 lat, włosy krótkie blond, normalnej budowy ciała. W dniu napadu mężczyzna ubrany był w bluzę koloru czarnego z napisem „WRON” ( bluza marki Cropp), spodenki koloru szarego za kolano z napisem na lewej nogawce. Sprawca miał na stopach białe skarpety oraz buty z napisem Nike oraz logiem tej firmy.

Drugi sprawca to mężczyzna w wieku około 25-30 lat, wysportowana sylwetka, włosy krótkie, koloru ciemnego. Mężczyzna w dniu napadu ubrany był w bluzę dresową marki Nike na której na wysokości klatki piersiowej, po prawej stronie znajdowało się logo tej firmy, a po lewej stronie logo klubu piłkarskiego Manchester United. Mężczyzna ubrany był również w granatowe spodnie dresowe oraz czarne buty.

Nieprzerwanie nad wyjaśnieniem sprawy, identyfikacją i zatrzymaniem sprawców pracują policjanci z różnych pionów. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawcy to osoby przyjezdne, nie przebywające na stałe na terenie Sopotu dlatego mundurowi współpracują również z policjantami w kraju.

 Pomimo tego zwracamy się z prośba o pomoc do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat,osoby te prosimy o kontakt z policjantami z Sopotu pod numerem telefonu (58) 521-62-22 lub z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu (58) 521-62-29. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected].

 

KMP Sopot

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe