Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Potęgowie

  • 26.05.2017, 07:13
  • UG Potęgowo
Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Potęgowie UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO W środę 24 maja odbyły się spotkania założycielskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz w Łupawie. W skład drużyn weszło ponad 40 dziewczynek i chłopców.

Obok nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej udział w spotkaniu w Potęgowie wzięli rodzice dzieci, Dawid Litwin - Wójt Gminy Potęgowo, opiekunowie drużyny: druhna Dorota Weiwer i druhna Tamara Kaśnicka oraz strażacy z OSP w Potęgowie.

- Bardzo się cieszę, że inicjatywa utworzenia takiej drużyny spotkała się z entuzjazmem dzieci oraz rodziców, a przede wszystkim uzyskała wsparcie naszych strażaków-ochotników. Teraz młodzież będzie mogła z bliska poznawać ochotniczą służbę i być może w przyszłości zdecydują się dołączyć do OSP – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo.

Mali druhowie pod okiem starszych strażaków będą zdobywać wiedzę na temat pożarnictwa oraz przygotowywać się do pożarniczych turniejów. Na pierwszym spotkaniu młodzież została zapoznana z remizą i sprzętem będącym w dyspozycji OSP w Potęgowie. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do ślubowania na najmłodszych strażaków w gminie.

UG Potęgowo

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe