Osiem osób zatrzymanych po bójce na ul. Bohaterów Monte Cassino

  • 29.05.2017, 14:15
  • KWP Gdańsk
Osiem osób zatrzymanych po bójce na ul. Bohaterów Monte Cassino KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Sopoccy policjanci zatrzymali dziewięć osób w związku z bójką do jakiej doszło w piątek o godzinie 5.40 na ul. Bohaterów Monte Cassino. Szybkie zatrzymania to efekt wymiany informacji pomiędzy operatorem miejskiego monitoringu i natychmiastowej reakcji policjantów. Zatrzymani to obywatele Rosji oraz mieszkańcy Łodzi, Czeladzi, Stargardu oraz Gdańska. Ośmiu zatrzymanych usłyszało już zarzuty udziału w bójce za co może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, dwóch z nich dodatkowo zarzut pobicia.

W miniony piątek o godzinie 5.40 oficer dyżurny sopockiej jednostki od operatora miejskiego monitoringu uzyskał informację o tym, że na ul. Bohaterów Monte Cassino doszło do bójki pomiędzy kilkoma osobami. Dzięki stałemu kontaktowi z operatorem miejskiego monitoringu i szybkiemu przekazywaniu informacji o wyglądzie oraz kierunkach ucieczki sprawców do pierwszych zatrzymań doszło kilka minut po zdarzeniu. Sprawcy byli zatrzymywani kolejno m.in. na ul. Bohaterów Monte Cassino oraz ul. Chmielewskiego. Policjanci po zatrzymaniu dziewięciu osób, które uczestniczyły w bójce ustalili ich tożsamość. Pięcioro z nich to obywatele Rosji w wieku od 27 do 23 lat, wśród nich dwie kobiety oraz czterech obywateli Polski w wieku od 34 do 21 lat. Uczestnicy bójki zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia prowadząc m.in. oględziny i rozpytując okolicznych mieszkańców wyjaśniali okoliczności bójki i motywów działania sprawców.

Zatrzymane osoby zostały przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - każda z nich była nietrzeźwa. Alkomat wskazywał wartości od blisko promila, do dwóch alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu osoby zostały przesłuchane, a policjanci na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego ośmiu osobom postawili zarzuty udziału w bójce za co może grozić do 3 lat pozbawienia wolności dwóch obywateli Rosji dodatkowo usłyszało zarzut pobicia. Jedna z zatrzymanych osób została przesłuchana w charakterze świadka.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe