Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Kazimierz Gorlewicz rezygnuje z przewodniczącego rady miasta

  • 30.05.2017, 07:55 (aktualizacja 30.05.2017, 09:03)
  • (FOX) / kwidzyn1.pl
Kazimierz Gorlewicz rezygnuje z przewodniczącego rady miasta Mirosław Wiśniewski
Podziel się:
Oceń:
KWIDZYN Kazimierz Gorlewicz zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. O swojej decyzji poinformował wszystkich na dzisiejszej sesji rady. -Jest to mój życiowy wybór - przyznał.

O swojej decyzji Kazimierz Gorlewicz poinformował wszystkich pod koniec majowej (25 maja) sesji miejskiej rady. W punkcie Oświadczenia i Sprawy Różne odczytał wówczas przygotowane wcześniej oświadczenie (treść poniżej).

 
 

 

-Ta data nie jest przypadkowa i wiąże się z zapisami w naszym statucie - przyznał K. Gorlewicz. - W ciągu miesiąca musi być podjęta uchwała rady o przyjęciu rezygnacji, a kolejną sesję mamy 29 czerwca. Bądź też drugi wariant, jeżeli takiej uchwały by nie było to w ciągu miesiąca, z mocy zapisów właśnie tego § 30 Statutu, moja funkcja przewodniczącego wygasa automatycznie.

 

 

 

Oświadczenie Kazimierza Gorlewicza

 

Niniejszym informuję, że na podstawie § 30 Statutu Miasta Kwidzyn, z dniem 31 maja 2017,  składam rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Kwidzyn. Moja rezygnacja nie jest zaskoczeniem dla wielu, którzy wiedzieli wcześniej o mojej decyzji. Nie jest też spowodowana nagłym zdarzeniem. Jest to mój życiowy wybór. Takim jak było i jest sprawowanie mandatu radnego z wyboru mieszkańców Kwidzyna od 1990 roku i funkcji przewodniczącego rady miasta z woli radnych od 2004 roku. Od stycznia 2019 roku nabywam prawa emerytalne. Chciałbym ograniczyć swoją aktywność, żeby dokończyć moje zamierzenia dotyczące dwóch domów pomocy społecznej którymi kieruję, fundacji “Misericordia” i Kwidzyńskiego Centrum Seniora. Moja rodzina też na to czeka. Funkcja przewodniczącego rady miasta Kwidzyna dała mi wiele satysfakcji i mam nadzieję, że dobrze służyła mieszkańcom mojego rodzinnego miasta. Dziękuję wszystkim z którymi współpracowałem.

(FOX) / kwidzyn1.pl

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe