Będzie nowa murawa na Narodowym Stadionie Rugby

  • 01.06.2017, 07:10
  • UM Gdynia
Będzie nowa murawa na Narodowym Stadionie Rugby Zespół Prasowy UM Gdynia

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie zaopiniowało wniosek Gdyńskiego Centrum Sportu o 50-procentowe dofinansowanie remontu boiska przy ulicy Kazimierza Górskiego 10. Do końca bieżącego roku planowana jest nie tylko wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy, ale także elementów wyposażenia. Skorzystają również boiska przyszkolne, na których położona zostanie zdemontowana murawa.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji, której szacowany całkowity koszt wynosi 2 150 400 złotych, został złożony w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej 2017.

- Na wymianie wyeksploatowanej murawy zależało nie tylko nam, ale również przedstawicielom klubów korzystających na co dzień z Narodowego Stadionu Rugby. Mimo że nawierzchnia posiada certyfikat ważny do marca 2018 roku, to jej stan, patrząc z perspektywy zespołów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych, pozostawia sporo do życzenia – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które jest administratorem obiektu.

W zakres planowanych prac wchodzi przede wszystkim demontaż istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy oraz położenie nowej. Dodatkowo wymienione zostaną betonowe obrzeża boiska, a warstwa stabilizująca pod jego nawierzchnią zostanie wyrównana i uzupełniona. Zamontowane zostaną również m.in. nowe bramki do piłki nożnej i rugby, siatki za nimi, czyli tzw. piłkochwyty, chorągiewki oraz wiaty dla zawodników rezerwowych.

- To dla nas fantastyczna wiadomość. Nowa murawa będzie służyć nie tylko nam, ale również młodym zawodnikom, którzy z Narodowego Stadionu Rugby korzystają na co dzień – mówi Daniel Bartkowiak z Rugby Club Arka Gdynia.

Dyrektor piłkarskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia Tomasz Bobryk dodaje: - To kolejny dobry ruch w kierunku poprawy infrastruktury sportowej do szkolenia setek młodych sportowców w Gdyni.

W ciągu około dwóch miesięcy powinno nastąpić podpisanie umowy z ministerstwem. Przeprowadzenie prac planowane jest w okresie między rozgrywkami ligowymi, jednak ostateczny harmonogram nie będzie uzależniony wyłącznie od administratora obiektu. Po zakończeniu robót zostaną podjęte działania mające na celu uzyskanie certyfikatu międzynarodowej federacji World Rugby, potwierdzającej wysoką jakość nawierzchni.

Zdemontowana murawa zostanie wykorzystana na sześciu boiskach przyszkolnych.

- Jako nauczyciel WF i dyrektor, właśnie w takiej kolejności, jestem bardzo szczęśliwy. Nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie już nie mogą doczekać się chwili, gdy zagrają na sztucznej nawierzchni – mówi Marek Ambrosiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Zielonej w Gdyni.

Trawa z NSR zostanie wyłożona również przy Zespole Szkół nr 10 przy ul. Leopolda Staffa,  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Wejherowskiej,  SP nr 10 przy ul. Morskiej, ZS nr 5 przy ul. Orłowskiej oraz Gimnazjum nr 11 przy ul. Słowackiego.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe