Na obwodnicy zginął 65-letni gdańszczanin

  • 05.06.2017, 13:48
  • KWP Gdańsk
Na obwodnicy zginął 65-letni gdańszczanin KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KOWALE Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 65-letni kierowca renaulta scenic. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze s6 w Kowalach. Kierowca renaulta jadąc w kierunku Łodzi uderzył prawym bokiem w barierkę energochłonną i pchnięty siłą uderzenia przejechał przez środkowy na lewy pas. W jego lewy bok uderzył citroen jadący lewym pasem również w kierunku Łodzi. Do szpitala trafił kierowca renaulta oraz podróżujący z nim pasażerowie, 64-letnia kobieta i 20-letni mężczyzna. Niestety ranny kierowca renaulta zmarł w drodze do szpitala. Sekcja zwłok wykaże czy mężczyzna był trzeźwy. 52-letni kierowca citroena nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

W niedzielę (04 czerwca br.) ok. godz. 17.00 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, że na drodze S6 na wysokości Kowal doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodów biorących udział w wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca renaulta jadąc drogą s6 w kierunku Łodzi uderzył prawym bokiem w barierkę energochłonną i pchnięty siłą uderzenia przejechał przez środkowy na lewy pas. W jego lewy bok uderzył citroen jadący lewym pasem również w kierunku Łodzi. Do szpitala trafił kierowca renaulta oraz podróżujący z nim pasażerowie, 64-letnia kobieta i 20-letni mężczyzna. Niestety ranny kierowca renaulta zmarł w drodze do szpitala. Sekcja zwłok wykaże czy mężczyzna był trzeźwy. 52-letni kierowca citroena nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas niekorzystnych warunków atmosferyczny. Podczas wypadku padał deszcz i jezdnia była śliska.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe