Uczeń SMS Bytów szlifował formę na zgrupowaniu reprezentacji PSS w Barcelonie

  • 13.06.2017, 08:02
  • Daniel Stawski SMS Bytów
Uczeń SMS Bytów szlifował formę na zgrupowaniu reprezentacji PSS w Barcelonie nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

BYTÓW Samuel Wirkus, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie uczestniczył w kilkudniowym zgrupowaniu Reprezentacji U19 Polish Soccer Skills w Barcelonie. W trakcie pobytu w stolicy Katalonii, licealista rozegrał 3 mecze towarzyskie, odbył treningi z trenerem szkółki FC Barcelony - Markiem Reyesem oraz trenerami Polish Soccer Skills i oczywiście poznał uroki tego niezwykłego miasta.

Pobyt w Barcelonie Samuel Wirkus, uczeń SMS Bytów spędził przede wszystkim na intensywnych treningach oraz na rozgrywaniu meczów kontrolnych. Licealista miał okazję współpracować z polskim sztabem trenerskim Polish Soccer Skills, prowadzącym reprezentację U19 oraz z Markiem Reyesem - trenerem szkółki FC Barcelony. Wychowanek bytowskiej szkoły sportowej rozegrał 3 mecze towarzyskie z drużynami Kaptiva Sport - mająca piłkarzy z niemal każdego zakątka świata, CD Masnou oraz UE Cornellà,  która w najstarszej lidze juniorskiej na terenie Katalonii ustępuję jedynie drużynom Espanyolu oraz FC Barcelony.

Zgrupowanie w Barcelonie nie tylko piłką stało, jego uczestnicy mieli także okazję poznać uroki tego pięknego miasta, w szczególności zachwycające elementy architektury stolicy Katalonii. Zawodnicy mieli okazję zobaczyć m.in. Sagrada Familia, Park Guell czy Dzielnicę Hiszpańską. Zwiedzili także słynny stadion Camp Nou. A po intensywnych treningach udawali się na urokliwą plażę Barceloneta, gdzie znajdowali chwile odprężenia i relaksu.

- Zgrupowanie w Barcelonie to przede wszystkim niezapomniane przeżycie, gwarancja nauki pod okiem profesjonalistów. Miałem okazję współpracować m.in. ze świetnymi trenerami z Polski oraz z Markiem Reyesem - trenerem szkółki FC Barcelony, który nauczył nas bardzo dużo, przekazał wiele cennych uwag, dotyczących m.in. rozwiązań taktycznych, motoryki i techniki piłkarskiej. Takie zgrupowanie na pewno świetnie integruje, można poznać fajnych ludzi i nawiązać przyjaźnie. Ciekawym doświadczeniem były sparingi, które rozegraliśmy na zgrupowaniu. Mieliśmy okazję zmierzyć się z naprawdę dobrymi drużynami prezentującymi finezyjny i nowoczesny futbol. Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Był to dla mnie czas nauki i rozwoju – mówi Samuel Wirkus.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski SMS Bytów

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe