I Bieg Plebiscytowy pod patronatem Kuriera Kwidzyńskiego

  • 29.06.2017, 09:00
  • RB / kwidzyn1.pl
I Bieg Plebiscytowy pod patronatem Kuriera Kwidzyńskiego Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

JANOWO/KWIDZYN 11 lipca będziemy obchodzili 97 rocznicę przeprowadzenia plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach. Czcić ważne rocznice można w najróżniejszy sposób. Gmina Kwidzyn postanowiła w tym roku nieco zmodyfikować upamiętnienie rocznicy przeprowadzenia plebiscytu na Powiślu. Z tej okazji, 9 lipca będzie zorganizowany I Bieg Plebiscytowy pod honorowym patronatem wójta gminy Kwidzyn, Ewy Nowogrodzkiej. Organizatorem jest stowarzyszenie Traktor Team Gmina Kwidzyn oraz urząd gminy. Patronat medialny nad tą imprezą sportową objął Kurier Kwidzyński i portal www.kwidzyn1.pl.

Start biegu zaplanowano na godz. 11:00 z terenu szkoły w Janowie. Biuro zawodów usytułowane w namiocie na boisku będzie czynne od godz. 08.00-10.30.

Trasa biegu wynosi 12 km (1 pętla) i została prowadzona drogami polnymi oraz asfaltowymi. Punkt nawodnienia będzie umiejscowiony na ok  6 km. Dla każdego uczestnika biegu na mecie będzie czekał posiłek regeneracyjny i woda. W skład pakietu startowego wchodzą także  książka historyczna, izotonik, gażdżety reklamowe. Udział w biegu jest płatny i wynosi 15 zł. Limit uczestników organizatorzy ustalili na 500 osób. Bieg główny ma charakter otwarty, startować w nim mogą osoby które ukończyły 16 lat. W trakcie biegu będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu. Dla zwycięzców kategorii open kobiet i mężczyzn  przewidziano puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, w kategoriach wiekowych puchary i nagrody od sponsorów. Ponadto, każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.  Biegowi głównemu będą towarzyszyły biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży.    Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 2 lipca 2017r. wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy http://czasnachip.pl/2017/janowo.php

RB / kwidzyn1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe