Gdańsk na weekend

  • 17.07.2017, 10:05 (aktualizacja 17.07.2017, 10:54)
  • artykuł sponsorowany
Gdańsk na weekend

Podziel się:

Nie masz czasu na wzięcie dłuższego urlopu, a jednocześnie czujesz potrzebę – choćby krótkiej – podróży? Pragniesz wypocząć i zregenerować siły, a przy okazji zasmakować w regionalnych potrawach? W takim razie miejscem, do którego powinieneś udać się w trakcie najbliższego weekendu jest malowniczy Gdańsk.

Położony tuż nad morzem Bałtyckim Gdańsk, to miasto będące stolicą województwa pomorskiego. Jednak Gdańsk to również miejsce magiczne, które oferuje odwiedzającym je osobom ogromną wręcz ilość atrakcji. Co – wobec tego – warto zobaczyć w Gdańsku i w jaki sposób poruszać się po mieście, by maksymalnie wykorzystać wolny czas?

Dojazd do Gdańsk

Pierwszym, nad czym należy zastanowić się planując weekend w Gdańsku, jest oczywiście dojazd do miejsca docelowego. Wbrew pozorom nie warto decydować się na podróż własnym samochodem, ponieważ jest to zdecydowanie najdroższe z możliwych rozwiązań. O wiele lepszym wyborem będzie pociąg lub autobus. Niemniej jednak warto dodać, iż Gdańsk jest siódmym – pod względem powierzchni – największym z polskich miast. W związku z powyższym jego zwiedzanie niejako odgórnie wymaga dysponowania środkiem transportu. W tym celu warto więc zdecydować się na wynajem samochodu. Jak łatwo się domyśleć, w samym mieście działa spora ilość firm oferujących wynajem samochodów. Na którą z nich się zdecydować? Jedną z godnych polecenia marek tego rodzaju jest Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk MIRent Eco Car.

Atrakcje

Muzeum Bursztynu – bursztyn stanowi swego rodzaju symbol Gdańska. Stoiska oferujące ten niezwykły kamień możemy spotkać w zdecydowanej większość miejsc o charakterze turystycznym, a więc na straganach, plażach, w kościele czy też w muzeum. A jeśli już o muzeach mowa, to zdecydowanie zachęcamy do odbycia wycieczki, której punktem docelowym będzie Muzeum Bursztynu mieszczące się w Wieży Więziennej.

Port morski Gdańsk - Gdańsk to miasto będące ośrodkiem gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. Będąc w mieście koniecznie udajmy się do wspomnianego portu. Jego powierzchnia obejmuje bowiem aż 3 248 ha lądu, natomiast w północnej części portu cumować mogą największe, pływające po Morzu Bałtyckim statki.

Szlakiem Złotego Smaku – a teraz coś specjalnie dla miłośników piwa. Jeśli kochacie ten złoty napój, to polecamy udać się na wycieczkę Szlakiem Złotego Smaku, organizowaną przez jedno z tutejszych biur podróży. Wycieczka rozpoczyna się od rozdania uczestnikom „browarnych kart” czyli specjalnych przepustek uprawniających do odwiedzenia Browaru Piwna, Browarni Gdańsk, Pułapki i Browaru Lubrow. W każdym z tych miejsc na uczestników czekać będą liczne atrakcje; od spotkania z piwowarem, aż po degustację produkowanych w nim trunków.

Smaki Gdańska

Tradycyjna kuchnia pomorska to kolejny powód, dla którego warto odwiedzić Gdańsk. Po jakie potrawy należy sięgnąć, aby poznać smaki miasta? Przede wszystkim po dania rybne, takie jak chociażby klopsiki z dorsza po kaszubsku, śledzia pomorskiego solonego z beczki w zalewie słodko – kwaśnej, szczupaka z Jezior Raduńskich lub pasztetu z dorsza. Jeśli wolicie dania mięsne, to koniecznie spróbujcie tutejszej szynki w cieście, udźca baraniego z owcy pomorskiej z czosnkiem, kiełbasy z Piekła z czarną gorczycą czy też bitek dominikańskich. Na deser proponujemy natomiast pienik z kamionki, rogalik z wiśniami, kaszubski sernik z ziemniakami, bómbómy z dekla czy też marcepanowe serduszka z Piekła. Warto dodać, że wszystkie, wymienione powyżej produkty zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych województwa pomorskiego.

artykuł sponsorowany

Pozostałe