Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Dominikańskiego

  • 29.07.2017, 20:30 (aktualizacja 29.07.2017, 20:34)
  • (tt)
Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Dominikańskiego (tt)

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK Punktualnie o 12.00 tłumy zebrane pod Dworem Artusa były świadkami otwarcia już 757 Jarmarku Dominikańskiego.

W tym roku uroczystość przeniosła się właśnie pod Dwór Artusa, z którego głównych drzwi wyszli przedstawiciele władz Gdańska i województwa oraz organizatora Międzynarodowe Targi Gdańskie. Klucze do miasta prezesowi MTG Andrzejowi Kasprzakowi przekazała Aleksandra Dulkiewicz - zastępca prezydenta Gdańska.

Dzisiaj po raz pierwszy otwieramy Jarmark Św. Dominika przed Dworem Artusa -powiedziała w czasie krótkiego przemówienia w kilku słowach Aleksandra Dulkiewicz - zastępca prezydenta Gdańska. Drzwi, które przed chwila się otworzyły, gościły nie tak dawno księcia William'a i księżne Kate. Właśnie oni tymi drzwiami też przechodzili i witali się z gdańszczanami. Dzisiaj nasze miasto dajemy w ręce kupców handlujących, ale także was turystów gości i tych których stoiska będziecie odwiedzać. Proszę o rozwagę, ale także dobrą zabawę. A mam nadzieję, że i Hermes i Fortuna będą nam wszystkim sprzyjać.

Następnie kilka słów do zebranych przekazali Przewodniczący Rady Miasta Gdańsk Bogdan Oleszek oraz Mieczysław Struk - Marszałek województwa pomorskiego.

Bawi się dzisiaj Gdańsk - powiedział Mieczysław Struk - Marszałek województwa pomorskiego. Życzymy oczywiście znakomitych transakcji przez te trzy tygodnie. Ale bawcie się tez dobrze w Gdańsku, Czujcie się tak jak u siebie. I tak jak Prezes i pani Prezydent apelowali też odpowiedzialnie. To jest stolica naszego regionu, regionu województwa pomorskiego.Niech żyje Pomorze, niech żyje Gdańsk.

Następnie odegrano hejnał składający się z 757 nut. Na zakończenie nastąpiła krótka parada w kierunku Zielonej Bramy.

(tt)

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe