Wielkie podniebne show – nadchodzi Gdynia AeroBaltic

 • 10.08.2017, 08:00
 • UM Gdynia
Wielkie podniebne show – nadchodzi Gdynia AeroBaltic Zespół Prasowy UM Gdynia

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA W najbliższy piątek i sobotę, 11 i 12 sierpnia, szykuje się w Gdyni kolejna widowiskowa impreza sportowa. Kontynuując sukces zawodów Red Bull Air Race, przez dwa popołudnia i dwie noce na gdyńskim niebie gościć będzie wspaniałe lotnicze widowisko. Gdynia AeroBaltic Powered by Lotos Air BP to podniebne show, na które oprócz akrobacji składa się także pirotechniczna strona wizualna. Takiego wydarzenia jeszcze w naszym mieście nie było!

Gdynia AeroBaltic to nietypowe pokazy lotnicze, odbiegające w swojej formule od podobnych widowisk, do których przyzwyczajeni są widzowie. Dużą rolę w wydarzeniu odgrywać będzie jego strona artystyczna oraz elementy pirotechniczne. Wzmocnią one efektowność podniebnych ewolucji wykonywanych przez przeczące prawom grawitacji maszyny i pilotów. Pokazy odbywać się będą wieczorem i w nocy co sprawi, że efekty pirotechniczne będą bardzo widowiskowe. Zarówno w piątek, jak i w sobotę przewidziany jest taki sam program występów - specjalnie po to, aby jak największa liczba osób mogła obejrzeć widowisko. Każdeg dnia rozpoczynać je będą akrobatyczne popisy skoczków spadochroniarskich z grupy SKYMAGIC.

Podczas imprezy Gdynia AeroBaltic powered by Lotos Air BP niebo nad gdyńską plażą nie tylko rozbłyśnie, ale stanie się areną podniebnych ewolucji w wykonaniu najlepszych pilotów z Polski i z zagranicy – mówi Sebastian Golus, prezes firmy Aeropact, organizatora pokazów. Na gdyńskim niebie pojawią się wówczas zarówno piloci indywidualni, jak Artur Kielak, Marek Choim, Johan Gustafsson, a także formacje z Polski i zagranicy: Żelazny, Aerosparx, FireFlies czy Patrouille Reva. Podniebnemu spektaklowi towarzyszyć będą pokazy świetlne oraz oprawa muzyczna.

Dwa dni pokazów podzielone będą na bloki popołudniowe i nocne. Pierwszy blok rozpoczynać się będzie o godzinie 16.30 i kończyć ok. godziny 20.00, zaś drugi blok wystartuje po godzinie 20.10 i skończy się ok. godziny 22.30. Najlepszym miejscem do obserwacji pokazów będzie Plaża Śródmieście, Bulwar Nadmorski czy skwer Kościuszki.

Każdego dnia, od godz. 10.00 do 23.00, będą też otwarte strefy sponsorskie i gastronomiczne na terenie gdyńskiej plaży miejskiej. Zaś na parkingu przy Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego) od piątku do niedzieli można będzie wziąć udział w towarzyszącym imprezie Festiwalu Smaków Food Trucków.

Gdynia AeroBaltic zapowiada się fantastycznie! Cieszymy się, że to niezwykle widowiskowe wydarzenie odbędzie się w naszym mieście – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Szczegółowe informacje dotyczące programu imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.aerobaltic.pl lub na profilu Facebook www.facebook.pl/gdyniaaerobaltic.


Czasowe zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją imprezy konieczne będzie wprowadzenie czasowych zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta,  wokolicach plaży miejskiej oraz Kamiennej Góry:
 

 • Skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
 • Skrzyżowanie ulicy Borchadta i skweru Kościuszki – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
 • Skrzyżowanie ulic plac Grunwaldzki i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu w prawo, w kierunku Teatru Muzycznego. Możliwy skręt w lewo w kierunku ul. Świętojańskiej w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00.

Na wymienionych ciągach ulicznych niemożliwe będzie poruszanie się pojazdami innymi, niż wskazane na znakach drogowych w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00. Zakaz nie dotyczy służb komunalnych, miejskich oraz kierowców korzystających z parkingu przy hotelu na ul. Borchardta i mieszkańców ulic: Kasprowicza, Sienkiewicza i Sędzickiego oraz pojazdów wyposażonych w przepustkę organizatora. 

Mapa Gdynia AeroBaltic 2017
 

 • W dniach 10-13.08 parking przy ul. Zawiszy Czarnego będzie wyłączony z użytku.
 • W dniach 11-12.08 droga rowerowa wiodąca od ul. Piłsudskiego wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego do ul. Zawiszy Czarnego będzie niedostępna. 


W związku z utrudnieniami w poruszaniu się w obrębie terenu imprezy, sugerowane parkingi to:

 • parking przy skwerze Arki Gdynia,
 • parking przy hotelu Marriott Courtyard,
 • parking przy Centrum Handlowym Batory,
 • parking przy Akwarium Gdyńskim.


Mając na uwadze najwyższy priorytet, jakim jest bezpieczeństwo podczas trwania imprezy, na Plaży Śródmieście wyznaczone zostaną strefy zamknięte. Będą one pełniły m.in. funkcję lądowiska dla skoczków spadochronowych.

 
UM Gdynia

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe