Uciekał przed policją na motocyklu. Okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu.

  • 23.08.2017, 15:00
  • KPP Chojnice
Uciekał przed policją na motocyklu. Okazało się, że ma 1,5  promila alkoholu. KPP Chojnice

Podziel się:

Oceń:

CZERSK Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Czerska patrolujący rejon miasta. 33-letni czerszczanin podróżował jednośladem bez kasku ochraniającego głowę. Mężczyzna próbował uciekać i został zatrzymany w czasie pościgu. Kolejnego nietrzeźwego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymała policjantka będąc po służbie. Teraz za popełnione przestępstwa kierujący odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj kilka minut po 21:00 policjanci z Czerska w czasie patrolu zauważyli motocykl, którego kierujący jechał bez kasku ochraniającego głowę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych motocyklista nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. Kierujący w pewnym momencie porzucił motorower i zaczął uciekać pieszo. Policjanci po kilkudziesięciu metrach zatrzymali cyklistę. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Czerska był nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W najbliższym czasie 33-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa drogowe, za które mu grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a także utrata prawa jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem za jazdę bez kasku.

Prawie w tym samym czasie w Konarzynach policjantka z Komendy Powiatowej w Chojnicach, będąc po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę Renault, który próbował wyjechać z parkingu przy barze. Funkcjonariuszka słysząc komentarze mieszkańców, że mężczyzna ten może być nietrzeźwy natychmiast ujęła go i uniemożliwiła dalszą jazdę. O całej sytuacji poinformowała dyżurnego, który skierował w to miejsce patrol policjantów. Przybyli funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, okazało się że mężczyzna był nietrzeźwy- miał prawie pół promila alkoholu. W trakcie czynności okazało się także, że 51-letni mieszkaniec gminy Konarzyny ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla „piratów drogowych”. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern i motocykli.

Jazda bez uprawnień, czyli nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji - kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

KPP Chojnice

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe