Festiwal Wikliny i Pożegnanie Wakacji w Steblewie

  • 24.08.2017, 12:00
  • opr (tt)
Festiwal Wikliny i Pożegnanie Wakacji w Steblewie

Podziel się:

Oceń:

STEBLEWO 26 sierpnia w Steblewie odbędzie się Festiwal Wikliny a w godzinach koncertowa część Pożegnanie Wakacji.

Festiwal Wikliny to organizowana po raz pierwszy w Gminie Suchy Dąb impreza markowa polegająca na promocji produktu lokalnego jakim jest wiklina, uprawiana na terenie miejscowości Steblewo od wielu lat i pokoleń.  Festiwal odbędzie się 26 sierpnia 2017r. w Steblewie przy ruinach zabytkowego kościoła w godz. 14.00 – 20.00. W programie przewidziano warsztaty i pokazy wikliniarstwa i wyplatania, turniej żuławski, konkurs kulinarny, wieczorny koncert na żywo, poczęstunek potraw regionalnych i lokalnych, atrakcje dla dzieci itp.

Festiwal Wilkiny nie zakończy atrakcji w ostatnią sobotę sierpnia w żuławskim Steblewie. Tuż po festiwalu do godziny 1.00 będzie trwać zabawa, którą zakończy pokaz sztucznych ogni. Od 21.00 na scenie obok ruin zabytkowego kościoła wystąpi Cristo Dance, Power Boy a zabawę kontynuwać będzie DJ Naru.

Podczas “Pożegnania Wakacji” w Steblewe wystąpią: Power Boy To pochodzący z Ostrołęki wykonawca muzyki disco-dance. Znany z takich przebojów jak Perfekcyjna. Cristo Dance - Zespół, w którego skład wchodzą Krzysztof Zieliński: konferansjer, muzyk oraz autor tekstów i lider zespołu (vocal, instr. klawiszowe, akordeon) , Sławomir Gąsiorek - gitara basowa,solowa, elektroakustyczna, instr. klawiszowe vocal, Igor Wasiewicz-Pawlaczyk - perkusja, Miriam Urban Kaźmierczak - skrzypce, Bartek Miętkiewski - Dj (BAKS). DJ Naru.

opr (tt)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe