28 osób trafiło o szpitala. Rzecznik PKP: nie wiemy dlaczego towarowy wjechał na tor główny

  • 31.08.2017, 08:29 (aktualizacja 31.08.2017, 08:40)
  • (KU) / tczewska.pl
28 osób trafiło o szpitala. Rzecznik PKP: nie wiemy dlaczego towarowy… źródło: kociewiak.pl

Podziel się:

Oceń:

SMĘTOWO Specjalna komisja ustali okoliczności środowego wypadku na stacji Smętowo Gr. Składem pociągu „Pogoria” podróżowało ok. 200 pasażerów. 28 osób trafiło do szpitala, na szczęście nikt z podróżnych oraz obsługi pociągu nie został poważnie ranny. Wszystkim zapewniono opiekę i możliwość dalszej podróży.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg relacji Gdynia - Bielsko-Biała najechał na skład towarowy.

- Nie wiemy z jakich powodów na stacji Smętowo pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Spowodowało to starcie z pociągiem Pogoria (Gdynia Główna - Bielsko Biała/Zakopane) prawidłowo jadącym torem głównym. Wykoleiła się lokomotywa pociągu PKP IC oraz siedem z jedenastu wagonów.

Z informacji przekazanej przez rzecznika prasowego wynika, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało 28 osób, które trafiły do szpitala. W związku ze zdarzeniem na stacji w Smętowie powołany został specjalny sztab kryzysowy z udziałem prezesów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A i PKP Intercity, w którym uczestniczy minister Andrzej Adamczyk. Sztab na bieżąco koordynuje prace służb. Przed godz. 1.00 przyjechały autobusy, które zabrały pasażerów do Bydgoszczy. W dalszą podróż podróżnych do Bielska Białej zabrał specjalnie podstawiony skład. Wszystkie osoby otrzymały poczęstunek i wodę.

Na miejsce zdarzenia dysponowano dwa pociągi ratownictwa technicznego. Będą wykorzystane do wkolejania lokomotywy i wagonów. Organizowana jest zmieniona komunikacja przez stację Smętowo.

Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach. Zmienioną trasą przez Toruń i Iławę pojechały 4 pociągi dalekobieżne (Gdynia Główna - Jelenia Góra, Łeba - Katowice, Hel - Przemyśl Główny, Katowice - Gdynia Główna).

Uruchomiony został i cały czas można dzwonić na specjalny numer infolinii, pod którym rodziny poszkodowanych mogą dowiedzieć się o swoich bliskich 58 302 32 32. Dodatkowo został uruchomiony numer 22 473 00 81, pod którym podróżni mogą dowiedzieć się o możliwości odzyskania bagażu i ubiegania się o odszkodowanie.

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz również FILM z akcji ratunkowej

 

(KU) / tczewska.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe